İZNİK’TE DEVLET VE MİLLET KAYNAŞMASI

Ulema Şehri İznik’te Mahalle Sohbetleri şeklinde düzenlenen halk toplantısı Çakırca Mahallesi’nde gerçekleşti. Gerçekleşen toplantıda devlet ve millet kaynaşmasının en güzel örnekleri sergilendi.

İZNİK’TE DEVLET VE MİLLET KAYNAŞMASI
banner98
 İznik Kaymakamlığı ve İznik Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği Mahalle Sohbetleri İznik’in taşra mahallelerinde devam ediyor. Toplantı kapsamında vatandaşlarla karşılıklı fikir alışverişinde bulunularak yapılacak çalışmalar hakkında da bilgi aktarılıyor.

Mahalle sohbetlerinde vatandaşlar ile buluşan Kaymakam Bayraktar ve Başkan Sargın halkın takdiri ile karşılaşıyor.

Çakırca Mahallesinde gerçekleşen toplantıya İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Osman Sargın, Belediye Başkan Yardımcısı Necati Tosun, Belediye Meclis Üyeleri Ahmet Yıldırım ve Yusuf Biçer, Jandarma Üsteğmen Tuncay Doğan, Çakırca Mahallesi Muhtarı Zeki Bayrak, kamu kurumu ve kuruluşlarının müdür ve yöneticileri, belediye daire müdürlerinin yanı sıra mahalle sakinleri de katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını ev sahibi olan Çakırca Mahallesi Muhtarı Zeki Bayrak yaptı. Muhtar Bayrak konuşmasında “Öncelikle herkese hayırlı akşamlar diliyorum. Bu akşam bizleri ziyaretleriyle onurlandıran çok değerli misafirlerimize sizlerin adına çok teşekkür ediyorum. Böyle bir amaçla mahallemizde olmanız bizleri mutlu etti. Çakırca Mahallemize Cumhuriyet tarihinde yapılmayan yatırımlar bu 4 yıllık süreçte mahallemize kazandırıldı. Gerek hükümetimiz, gerek belediyemiz bu anlamda büyük emekler verdi” dedi.

Çakırca Mahallesi’ne, kırsala yaptıkları ve yapılacak olan çalışmaları anlatan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın burada yaptığı konuşmada “Bu akşam siz değerli Çakırcalı hemşerilerimizin dilek, istek ve şikâyetlerini dinlemek için devletimizin tüm kademeleriyle buradayız. Milletimizin isteklerini bizler kendimize emir olarak biliyor ve bunları yerine getirerek sizlerin yaşam kalitesini biraz olsun arttırmak, memleketimize değer katmak için çalışıyoruz. Sizlere söz verdiğimiz yatırımların başladığını, devam ettiğini ve bittiğini hep birlikte görüyoruz. Bizler taşra mahallelerimizde Tarımsal sulama alanları ve göletlerden, spor sahalarına, köy yollarından, sebze meyve alım merkezlerine, sahil düzenlemelerinden, kültür merkezlerine kadar sizlerin istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda devletimizin tüm birimleri çalışıyoruz. İnşallah bu toplantıda da ihtiyaç duyulan yatırımların bir sonraki halk toplantılarında yapılmaya başlandığını göreceğiz. Bizler şuan burada otururken sınırımızın ötesinde, Afrin de, sınır boylarımızda ülkemizin güvenliği için kahramanca mücadele eden Mehmetçik’lerimize Allah yardım etsin. Rabbim ayaklarına taş değdirmesin. İlginiz için teşekkür ediyor, hayırlı akşamlar diliyorum” dedi.

Çevre bilinci ve bilinçlenmenin önemine değinen İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar “Çok değerli Çakırcalı hemşerilerimiz devlet ve milletin beraberliğinin en güzel örneklerinden birini bu akşam burada icra ediyoruz. Gerek ilçe belediyemize bağlı birimler, gerek hükümetimize bağlı birimler ile bu akşam sizlerin huzurundayız. Çakırca konumu itibariyle bizlerin sürekli geçiş güzergâhında olan bir yer. Bu bağlamda en sık uğradığımız yerlerden de biri. Ama bu kez daha resmi ve yapıcı bir çalışma ile buradayız. Sizleri dinlemek, sorularınızı almak ve hoş bir sohbet gerçekleştirmek amacıyla sizlerleyiz. Asıl olan iyi niyettir. İyi niyetimiz ile konuştuğumuzda çözülmeyecek hiçbir sorun yoktur” dedi.

Mahalle toplantısı konuşmaların ardından Çakırcalı vatandaşlar ile protokol arasında soru cevap şeklinde devam ederken, vatandaşların dilek, istek ve şikâyetleri de ilgili birimler tarafından not edildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2018, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0