banner78

İşçi Filmleri Festivali Bursa’da Perdelerini Açtı

Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Kent Konseyi’nin de destek verdiği, bu yıl 9’uncusu düzenlenen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali perdelerini açtı.Bu yıl 17 farklı ülkeden 76 filmin ücretsiz olarak gösterileceği 9. Uluslararası İşçi...

İşçi Filmleri Festivali Bursa’da Perdelerini Açtı
Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Kent Konseyi’nin de destek verdiği, bu yıl 9’uncusu düzenlenen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali perdelerini açtı.
Bu yıl 17 farklı ülkeden 76 filmin ücretsiz olarak gösterileceği 9. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, Konak Kültürevi’nde düzenlenen kokteylle başladı. Nilüfer Belediyesi Başkan Vekili Fırat Emiroğlu, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin, İşçi sendikalarından üye ve temsilcilerin yanı sıra çok sayıda sanatseverin de katıldığı kokteylin ardından festivalin açılışı gerçekleşti. Gecede konuşma yapan Nilüfer Belediyesi Başkan Vekili Fırat Emiroğlu, "9. kez yapılacak olan İşçi Filmleri Festivali, işçi ve emek sömürüsünün yanıtlarını sunan bir içeriğe sahip. Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında İstanbul Gezi Parkı’nda başlayan ve Türkiye’nin dört bir yanındaki şehirlerin başlıca meydanlarını işgal eden umut, Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin dokuzuncu yılına damgasını vuruyor. Festival, mücadeleye ve umuda dair tüm kırgınlıklarımızı üstümüzden atmamızı sağlayacaktır. 17 farklı ülkeden 76 filmin ücretsiz olarak gösterileceği festival kapsamında ülke gündemine ve direnişlere dair paneller de yapılacak. Ufkunu genişletmek ve bilinçlenmek isteyen Bursalıların festival programını titizlikle takip edeceklerine inanıyorum" dedi.
Gecede DİSK/Güney Marmara Bölge Temsilcisi Ayhan Ekinci de organizasyonun önemine dikkat çekerek, işçi ve emekçinin her zaman yanlarında olacaklarını kaydetti.
Filmler, yarışmasız, sponsorsuz ve gönüllülerin emeği ile seyirciden ücret almadan perdeye taşınacak ve 27 Aralık tarihine kadar devam edecek. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali programı, gösterim yerleri ve söyleşi tarihleri hakkında detaylı bilgi www.iff.org.tr adresinden duyurulacak.
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2014, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96