banner102

İPİ TÜRKİYE GÖĞÜSLEDİ

27-28-29 Ekim 2017 tarihlerinde 9 ülke ve 160 sporcunun katılımıyla İznik Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen 3.Uluslararası Gençler Balkan Güreş Şampiyonası’nda ipi göğüsleyen taraf Türk Milli Takımı oldu.

İPİ TÜRKİYE GÖĞÜSLEDİ
 Bulgaristan, Romanya, Makedonya, Bosna Hersek, Ukrayna, Sırbistan, Arnavutluk, Yunanistan ve Türkiye’den yaklaşık 160 sporcu 3 gün boyunca minderde ter döktü. Zaman zaman heyecan dolu anlara sahne olan müsabakalar da sporcular izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.


3 gün süren şampiyona hakkında açıklama yapan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın “İznik Belediyesi olarak Balkan Güreş Şampiyonasına ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadık. Burada güreşlere katılan sporcular müsabakalarının yanı sıra İznik’i ve İznik’in tarihi kültürel ve doğal birçok güzelliğini görerek yaşadılar. Bizler İznikliler olarak elimizden geldiğince Türk misafirperverliğini kendilerine gösterme gayreti içerisinde olduk. Kendilerinden ülkelerine döndüklerinde İznik’in âdeta birer gönüllü turizm elçisi gibi İznik’i anlatmalarını istedik. Güreş, aklın, ahlakın, fiziksel güç ile birleştiği bir spor dalı. Yenilse de, yense de rakibini kutlayan bir branş. Güreş Türk sporunda önemli bir yer tutuyor. Güreş; peygamber sporu. Bu vesile ile yarışların gerçekleşmesinde emek sağlayan tüm kurum, kuruluş ve personele teşekkür ediyorum. Şampiyona da dereceye giren tüm sporcu kardeşlerimizi kutluyorum. İznik’i inşallah bundan sonra medeniyetlerin olduğu gibi sporunda başkenti olarak anacağız. Daha birçok ulusal ve uluslar arası organizasyonlara ev sahipliği yapacağız” dedi.


3.Uluslararası Balkan Güreş Şampiyonasının son günü ödül töreninde sporcular kupalarını İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ve Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ve Dünya Güreş Birliği Başkanı Theodores Hamakos’un elinden aldı.


Müsabakalarda ise;


Grekoromen dalında; 1.Türkiye, 2.Romanya ve 3.Bulgaristan oldu.


Serbest dalında; 1.Türkiye, 2.Bulgaristan ve 3.Romanya oldu.


Serbest Bayanlar dalında; 1.Romanya ve 2.Türkiye oldu.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2017, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0