İpekböceği 'Müsiad Fuarı'nın Gözdesi Oldu

Türkiye'nin ilk yerli üretimi ‘İpekböceği’ tramvayı İstanbul’da düzenlenen MÜSİAD Uluslararası Fuarı’nda ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

İpekböceği 'Müsiad Fuarı'nın Gözdesi Oldu
 Bursalı firmaların stantlarını ziyaret eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Fuar oldukça zengin, Türkiye’de yapılanları ve üretilenleri gördükçe mutlu oluyoruz” dedi. 
İstanbul’da CNR Expo Center’da düzenlenen ‘MÜSİAD Uluslararası Fuarı’na katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, fuarı değerlendirerek, “Bugün, 103 ülkeden katılımcıların da olduğu MÜSİAD Fuarı’ndaydık. Uluslararası firmaların temsilcileri, Türkiye’deki imalatçılar ve değişik sektörlerin temsilcilerinin de katılımıyla gerçekleştirilen fuarda, Türkiye’nin ne kadar geliştiğini ve ilerlediğini gözlemledik. Fuarda aynı zamanda ülke olarak her sektörde büyük atılımların atıldığını da net bir şekilde yerinde gördük” diye konuştu.
Fuara Bursa’dan çok sayıda firmanın katıldığını belirten Başkan Altepe, “Bursa’da üretilen raylı sistem ürünlerimiz de fuarda ziyaretçisiyle buluştu. Bursa’da üretilen yerli tramvayımız ipekböceği ve metro vagonu ile birlikte Durmazlar firması da fuara katılım sağladı. Fuar oldukça zengin, bu durum çok sevindirici. Türkiye’de yapılanları ve üretilen hizmetleri gördükçe bizler de mutlu oluyoruz” dedi.
Başkan Altepe, Bursa’da Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde üretimi yapılan ilk yerli tramvay İpekböceği ile yerli metro vagonunun gördüğü ilgiden dolayı da mutlu olduğunu sözlerine ekledi.
İki yılda bir düzenlenen ‘MÜSİAD Uluslararası Fuarı’, Türkiye’nin yanı sıra Asya, Avrupa, Afrika ve Türki cumhuriyetlerden gelen iş adamları ile yatırımcıları buluşturarak, Türkiye’de üretilen ürünlerin tanıtımı açısından büyük önem taşıyor.
Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2014, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73