banner78

İMOS’UN “I’m DESIGN” ETKİNLİĞİ SONA ERDİ…

İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) tarafından “Tasarım Her Dili Konuşur” temasıyla bu yıl 26 Şubat-3 Mart tarihleri arasında 4. kez düzenlenen I’m Design etkinliği sona erdi.

İMOS’UN “I’m DESIGN” ETKİNLİĞİ SONA ERDİ…

İnegöl’de öğrencileri atölye çalışmalarında, Bursa’da da Almira Otel’de yerli ve yabancı tasarımcılar ile sektör temsilcileri ve öğrencileri buluşturan I’m Design etkinliğinin ardından değerlendirmelerde bulunan İMOS Başkanı Yavuz Uğurdağ, “Uluslararası katılımla gerçekleştirdiğimiz  I’m Desig organizasyonumuz her sene gelişerek devam ediyor. Önümüzdeki yıl daha iyi olacak. Tasarım konusunda ülkemizin en önemli organizasyonlarından birisi haline geldik. Sektörümüze yeni ufuklar açmaya devam ediyoruz” dedi.

Etkinliğin son günü düzenlenen “Yerel dinamiklerle uluslararası tasarım”, “Tasarımda uluslararasılaşma” konulu oturumlarda konuşan ünlü tasarımcılar Rianne Koens, Alberto Basaglia ile Dünya Tasarım Örgütü Yönetim Kurulu Üyeleri Hicham Lahlou ve Prof. Dr. Alpay Er, farklılaşma ve satış açısından tasarımın önemine değindiler. Etkinlikte ayrıca Natuzzi firması sahibi Pasquale Jr. Natuzzi, Zoom Tasarım’dan Atilla Kuzu ve Lazzoni firması Yönetim Kurulu Üyesi Efe Kababulut da birer sunum gerçekleştirdi.

Etkinlikte, I’m Design programının ana sponsorluğunu da yapmakta olan Starwood’un ev sahipliğinde 26 Şubat-2 Mart tarihleri arasında öğrencilerin gerçekleştirdiği atölye çalışmalarında ürettikleri tasarımlar da sergilendi ve büyük beğeni gördü.

Yerli tasarımcılar ile mobilya sektörü temsilcilerinin yanı sıra 16 farklı üniversitenin tasarım bölümünden 450’yi aşkın öğrencinin izlediği I’m Design etkinliğinin sonunda, Starwood’un ev sahipliğinde 26 Şubat-2 Mart tarihleri arasında atölye çalışmasına katılan öğrencilere sertifikaları, etkinliğin sponsorluğunu yapan Starwood’a, İnegöl Belediye Başkanlığına, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası’na, MODEF’e, Mobiliyum’a, Şişecam’a, Starwood Yapı Market’e, Foga ile Öncü Patent’e teşekkür belgeleri verildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2018, 17:41

Ali Sünlüklü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73