GAZİLER O GECEYİ ANLATTI

Milli iradeye sahip çıkan aziz milletimizin Demokrasi Zaferi ile taçlandırdığı 15 Temmuz Destanı, 1.yıldönümünde İznik Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen etkinlikler ve nöbetler ile gerçekleşti. Geceye 15 Temmuz’un kahraman gazileri Üzeyir Civan, Ayhan Alatunç, Gürbüz Akın da katılarak o gece yazılan kahramanlık destanını İznikliler ile paylaştılar.

GAZİLER O GECEYİ ANLATTI
 İznik Milli İrade Meydanında gerçekleşen etkinliğe 15 Temmuz Destanı’nın Kahraman Gazileri’nin yanı sıra İznik Kaymakam V.Suat Seyitoğlu, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Ak Parti İznik İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek, Binbaşı Fırat Toprak, Emniyet Müdürü Bedri Yaman, Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Semerci, Belediye Meclis Üyeleri, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda İznikli vatandaş katıldı.


15 Temmuz gecesi yazılan Kahramanlık Destanını İznikliler ile paylaşan Kahraman Gazilerden Üzeyir Civan o geceyi anlattığı konuşmasında 15 Temmuz gecesi, evinde ailesi ile çay içerken darbe girişimini öğrendiğini belirtti. Orhanlı gişelerinde darbeci askerlerin açtığı ateş sonucu sağ elinden yaralanıp, sol kolunu kaybeden Üzeyir Civan, "Vatanım için kolumu da canımı da verim" dedi.


Kahraman gaziler Ayhan Alatunç ve Gürbüz Akın da o gece yazılan destanı anlattıkları etkinlikte duygu ve gurur dolu anlar yaşandı. Milli İrade Meydanını dolduran İznikliler gazilerin anlattıkları o anları pür dikkat dinlediler.


Etkinlikte Salih Cansever isimli öğrenci Kur’an-ı Kerim okurken, gece sonunda protokol üyeleri tarafından Kahraman Gazilere İznik Çinisi Plaket takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2017, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0