banner78

FETÖ nefreti çığ gibi büyüyor

Günlerdir meydanları titreten demokrasi nöbetçilerinin gün geçtikçe FETÖ nefreti artıyor.

FETÖ nefreti çığ gibi büyüyor
 Bayrakları'nın yanı sıra vatandaşlar ellerinde FETÖ'yü aşağılayan ve lanetleyen pankartlarıyla gövde gösterisi yapıyor. 
Tüm Türkiye'de 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine sokağa çıkan vatandaşların sayısı çığ gibi büyüyor. Bursa'da da Demokrasi Meydanı'na akın eden on binler FETÖ'yü ve başarısız olan darbe kalkışmasını kınıyor. Olası bir benzer kalkışmaya karşı adeta gövde gösterisi yapan halk ellerindeki pankartlarda ve sloganlarında, "FETÖ pabucu yarım, gönder tankları oynayalım", "Halk burada, darbeciler nerede?", "Hain FETÖ", "Hainler için idam getirilsin" gibi aşağılayıcı ve FETÖ kalkışmasını lanetleyen cümleler kurdu.
"Şehitler ölmez, vatan bölünmez" gibi sloganlar da atan Bursalılar, kalkışma gecesinin ardından sekiz gün geçmesine rağmen meydanları doldurarak Erdoğan'a verdikleri sözlerini yerine hakkıyla getirdiğini bir gece boyunca daha göstermiş oldu. Tekbirler eşliğinde başlayan duaya da ellerini açan vatandaşlar arasında bulunan kundaktaki bebeği ile gelen anneler, engelli vatandaşlar, yürümekte dahi zorlanan yaşlılar hayli dikkat çekti. Öte yandan bu gecede de meydana akın eden TIR, traktör, ATV ve pocket bike tipi motorlar, bisiklet konvoyları, Türk Bayrağı ile kaplanmış damperli kamyonet ve benzeri büyük araçlar ilgi odağı oldu. 
Nöbetteki vatandaşlar karşılaştığı ilginç araçlarla fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmezken meydandaki binlerce vatandaş akıllı telefonlarından yaptıkları canlı yayınlarla, sosyal medyada paylaştıkları görüntü ve fotoğraflarla Bursa'da devam eden demokrasi nöbetini tüm dünyaya duyurdu. Öte yandan sabaha kadar devam eden ücretsiz metro seferleriyle çığ gibi büyüyen meydandaki on binlerce vatandaşın bekleyişinin sabah saatlerine kadar süreceği tahmin ediliyor.
Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2016, 11:59

Ali Sünlüklü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner96