Dünyanın 4 Bir Yanından Gelen Karateciler, Göz Doldurdu

6 Ülkeden 830 sporcunun katılımıyla gerçekleşen Kata ve Kumite dallarındaki Bursa Büyükşehir Belediyespor Uluslararası Karate Turnuvası’nda 184 sporcu madalya aldı.

Dünyanın 4 Bir Yanından Gelen Karateciler, Göz Doldurdu
 Bursa Uludağ Mehter Takımının mini konseri ile başlayan açılış töreni, yurt dışından gelen sporcular tarafından hayranlıkla izlendi. Açılış konuşması için kürsüye gelen Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık “Bursa, spor kenti. Sporun farklı branşlarında, farklı organizasyonlarında Bursa'da temsil etmek istiyoruz. Turnuvaya katılan sporcu kardeşlerimize, antrenörlerimize, hakemlerimize, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Bursa İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin ise, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin spora yaptığı yatırımlar neticesinde artık Bursa’nın tam anlamıyla bir spor kenti olduğunu ve federasyonların önemli spor organizasyonlarını Bursa’ya verdiklerinin altını çizdi.
Türkiye Engelli Karate Milli Takımı sporcusu olan ve bu sene Dünya Engelliler Karate Şampiyonası’nda Ülkemizi temsil eden, İstanbul Demirbaş Spor Kulübü Engelli Karate Sporcusu Doğuş Kağan İşler’in yaptığı “Kata” gösterisi, salonu dolduran seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.
Kata va Kumite dallarında 24 kategoride kıyasıya mücadele eden ve dereceye giren 184 sporcuya madalya verildi. Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Karate Turnuvasının ikinci günü Genç ve Ümit kategorilerinde mücadele eden sporcuların müsabakalarının ardından Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin ödülleri vermesi ile son buldu.
Öte yandan seremoni sonrasında Bursa’daki küçük Karateciler, harçlıklarını birleştirerek aldıkları 4 adet tekerlikli sandalyeyi mini bir törenle Bursa Kızılay Şubesi temsilcisine teslim etti.
Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2015, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0