banner102

Doğa çağırıyor!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin sahip olduğu doğal zenginlikleri ve yapılabilecek doğa sporlarını tanıtmak amacıyla 03-04-05 Kasım 2017 tarihlerinde 2.Bursa Doğa Sporları ve Doğa Turizmi Günleri düzenlendi.

Doğa çağırıyor!
 Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen yıl ilki düzenlenen “Bursa Doğa Sporları ve Doğa Turizmi Günleri” etkinliğinin ikincisi 03-05 Kasım 2017 tarihleri arasında Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi´nde yapılacak. Etkinlik kapsamında doğa turizmi ve doğa sporları alanlarında faaliyet gösteren kulüp, dernek ve kurumlar stantlar kuracak, çeşitli faaliyetler, tanıtım, sunum, sergi ve gösterilerin yanında söyleşiler düzenlenecek. Bursa’nın doğa turizminin de tanıtımının yapılacağı etkinliğin ana teması ise sadece Bursa’nın Gürsu ilçesinde yetişen ve nesli tükenmekte olan bitkilerinden “Göksığırkuyruğu” olacak.

“Doğa Seni Çağırıyor” sloganıyla yola çıkan etkinliğin resmi açılışı 03 Kasım 2017 Cuma günü saat 14:30’da yapılacak. Etkinlikte; dağcılık, bisiklet, okçuluk, kano, yelken, izcilik, kayak/snowboard, hava sporları, atçılık, mağaracılık, motorsporları, oryantiring, dalış, off-road, kamp-karavan ve spor tırmanış gibi doğa sporları branşlarında faaliyet gösteren kulüp ve derneklerin yanı sıra doğa turizmi alanında çalışan kurumlar da yer alacak.

Etkinliğin hedefinde, Bursa’nın sahip olduğu doğal zenginlikler bünyesinde yapılabilecek doğa sporlarını anlatmak ve tanıtmak, çevremizi kuşatan doğayı yeniden keşfetmek, doğanın ve doğayla bir olmanın güzelliklerini paylaşmak, tüm doğasever, sporsever, doğada spor yapmayı sevenler ile buluşmak bulunuyor. Güven İslamoğlu, Serdar Kılıç, Yasemin Zengin, Tunç Fındık, Necdet Turan, Soner Saruhan, Rotasız Seyyah Mehmet Genç ve Ahmet Örken gibi ünlü isimler de 2.Bursa Doğa sporları ve Doğa Turizmi Günleri’ne söyleşileri ile renk katacak.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2017, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0