Butgem,Mesleki Eğitimde Çağ Atlıyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Eğitim Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Bursa Tasarım ve Teknoloji Geliştirme Merkezi (BUTGEM), BEBKA’dan aldığı destekle yeni eğitim laboratuvarları kurarken, eğitim programlarını da geliştirdi. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “BUTGEM artık daha güçlü” dedi.

Butgem,Mesleki Eğitimde Çağ Atlıyor
 BTSO, vasıflı ara eleman yetiştilirmesi konusunda Türkiye’ye örnek bir proje olan BUTGEM’in kapasitesini artırmaya dönük yeni bir adım attı. BUTGEM’de BEBKA destekli, ‘BTSO-BUTGEM Nitelikli Ara Eleman Yetiştirilmesine Yönelik Hayat Boyu Eğitim Merkezi Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi’ne start verildi. Yaklaşık 1,6 milyon TL bütçeli proje ile BUTGEM’de yeni eğitim laboratuvarları kurulurken, mevcut laboratuvarların da kapasitesi güçlendirildi. Proje kapsamında ayrıca eğitim programları da geliştirildi. Yeni dönemde sanayinin ihtiyacı doğrultusunda 31 eğitim programı belirleyen BUTGEM’de kayıtlar 4 Nisan 2015 Cumartesi gününe kadar devam edecek. Eğitimlere başvurular ise Demirtaş OSB’deki BUTGEM binasında yapılabilecek.
BTSO ve BUTGEM Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, sanayide ihtiyaç duyulan iş gücünin belirlenmesi için otomotiv, makine, tekstil dokuma, tekstil boya baskı, konfeksiyon ve endüstriyel otomasyon alanlarında faaliyet gösteren firmalara yönelik saha araştırması yapıldığını ifade etti. Eğitim programlarının oluşturulması ve güncellenmesi maksadıyla sektör çalıştaylarının da düzenlendiğini belirten Başkan Burkay, ilgili alanlarda yeni ve sektörle uyumlu makinelerin alındığını kaydetti.

“BUTGEM ARTIK DAHA GÜÇLÜ”


Vasıflı insan gücüne ihtiyacın her geçen gün arttığına dikkat çeken İbrahim Burkay, BUTGEM’de şimdiye kadar binlerce işsiz vatandaşın meslek sahibi olduğunu vurguladı. Yeni proje ile BUTGEM’DE Bursa ekonomisine daha fazla katkı sağlayacaklarını dile getiren Başkan Burkay, “Nitelikli ara eleman ihtiyacı, sanayi ve ticaretin merkezi olan Bursa için hayati bir konu. Bu yeni proje ile BUTGEM daha güçlü konuma geldi. BTSO olarak, BUTGEM’in kapasitesini daha da güçlendirecek projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Projenin Bursa’ya hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2015, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0