“Bursa Sahilleriyle de Tanınacak“

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın sahillerinin yeterince bilinmediğini belirterek, “Mudanya’da dönüşüm başlıyor, Gemlik’te de çalışmalara başlayacağız. Bursa, sahilleriyle de tanınacak” dedi.

“Bursa Sahilleriyle de Tanınacak“
 Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlik Yelken Kulübü Yönetim Kurulu üyeleriyle Heykel’deki Tarihi Belediye Binası’nda gerçekleştirilen kabulde bir araya geldi. Bursa’da sahillerde dönüşüme başladıklarını hatırlatan Başkan Altepe, kentin denizle buluşmasının ve sahillerinin daha çok tanınmasının gerekliliğine dikkati çekti. Mudanya’daki çalışmaları anlatan Başkan Altepe, “Mudanya’da dönüşüm başladı. Gemlik’te de çalışmalara başlayacağız. Yazdan önce sahillerle ilgili epey çalışmamız olacak. Bursa, artık sahilleriyle de tanınacak” diye konuştu.
Kentin adının sahillerle bütünleşmesi açısından yelken sporunun önemine de değinen Başkan Altepe, “Bursa, sahil şehri. Bursa’da sahillerle ilgili düzenlemeleri en kısa sürede yapmayı hedefliyoruz. Gemlik’te de sahillerde yapılması gereken çok iş var. Bursa’nın sahillerinin tanınırlığı için su sporları büyük önem taşıyor. Yelken kulübü güçlensin, su sporları gelişsin istiyoruz” dedi.
Gemlik Yelken Kulübü Başkanı Mustafa İzgi de kulüp olarak yapılan çalışmaları ve hedeflerini anlatarak, sahillerde başlayan çalışmaları önemsediklerini dile getirdi. İzgi, Başkan Altepe’ye yelkenci montu ve spora desteklerinden ötürü teşekkür plaketi takdim etti. Öte yandan Harmancık Kaymakamı Hakan Engin, Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, Harmancık İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Altınok ve Harmancık’taki eğitim kurumlarının müdürleri, Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi, yeni atanan Vakıflar Bölge Müdürü Mustafa Emek, Memleket Sevdalıları Derneği üyeleri, Bursa’da görev yapan başsavcı vekilleri, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Rüstem Aşkın ve Muradiye Devlet Hastanesi Başhekimi Halil Karahan da Başkan Altepe’yi ziyaret etti.
Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2015, 11:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0