BURSA OSB’DEN EMNİYET TEŞLİKATINA HİZMET BİNASI DESTEĞİ

BURSA – Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nin (Bursa OSB) yer tahsisi ve inşasını üstlendiği yeni Nilüfer İlçe Emniyet Hizmet Binası’nın temeli atıldı. Yaklaşık 6 bin 500 metrekare kapalı alana sahip 7 katlı yeni hizmet binasında çok amaçlı toplantı odaları, koordinasyon merkezi, tek kişilik, iki kişilik ve açık ofisler bulunacak.

BURSA OSB’DEN EMNİYET TEŞLİKATINA HİZMET BİNASI DESTEĞİ
banner98
 Bursa OSB içerisinde yer alacak olan Nilüfer İlçe Emniyet Binası’nın temel atma törenine; Bursa Valisi İzzettin Küçük, Nilüfer Kaymakamı Avni Oral, Bursa İl Emniyet Müdürü Osman Ak, Bursa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu, Bursa İl Müftüsü İzani Turan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Yıldız, BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim’in yanı sıra kamu kurum ve kuruluşların yöneticileri, iş dünyası temsilcileri, emniyet ve jandarma teşkilatlarının mensupları hazır bulundu.

Temel atma töreninin açılışında konuşan Bursa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz, “Bölgemiz tarafından yaptırılmak üzere bugün temelini atacağımız Nilüfer İlçe Emniyet Müdürlüğü binasında görev yapacak değerli emniyet mensubu arkadaşlarımız sadece bölgemizin asayişini değil bütün Nilüfer’in güvenliğini sağlamak üzere çalışacaklar” dedi.

“Her şeyin başı sağlık ve huzur”

Hizmet binasının yaklaşık 6 bin 500 metrekare kapalı alana sahip olacağını belirten Durmaz, “Tamamlandığında 7 katlı ve 6494m² kapalı alana sahip olacak Nilüfer İlçe Emniyet Müdürlüğü binası; çok amaçlı toplantı odaları, koordinasyon merkezi,  tek kişilik, iki kişilik ve açık ofisleri ile modern bir ofis binası olacaktır. Akıllı yapı standartlarına sahip olacak ve cctv kamera sistemi ve merkezi anons sistemi güvenlik noktasından yönetilebilecektir. Asansöründen tuvaletine kadar engelli yönetmeliğine uygun olarak planlanmıştır.  Yapı yangın yönetmeliğine uygun şekilde yangın algılama ve söndürme sistemlerine sahiptir. Alternatifli ve korunaklı merdivenleri ile acil durum kaçış planlanmıştır. Nizamiye sınırları içerisinde toplam 18 araçlık otopark kapasitesine sahiptir. Bursa OSB olarak bina inşaatını tamamlayarak emniyet müdürlüğümüze tahsisini gerçekleştireceğiz. Çünkü biliyoruz ki; her şeyin başı önce sağlık sonra huzur” diye konuştu.

“Polis merkezleri demokrasinin aynasıdır”

Durmaz’ın ardından konuşan Bursa İl Emniyet Müdürü Osman Ak ise polis merkezlerinin fiziki şartlarının yenilenmesinin ne denli önemli olduğuna dikkat çekti. Ak, “Polis merkezleri devletin şefkatli elinin aynasıdır, polis merkezleri devlet otoritesinin, demokrasinin aynasıdır” dedi.

Bursa OSB’nin katkısının önemine işaret eden Emniyet Müdürü Ak, “Bu katkı ne kadar önemli. Elbirliği ile bunları yapacağız. Bursa’ya yakışan bir bina olacak. Bunun açılışını da yapmak hepimize nasip olur inşallah. İşadamlarının emniyete yaptığı katkılar olduğunu biliyorum. Emniyet teşkilatımızın, araçtan daha çok modern yeni ve kalıcı hizmet binalarına ihtiyacı var. Diğer kurumlara örnek olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

“Günün kahramanlarını kutluyorum”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Yıldız’ın da bir selamlama konuşması yaptığı temel atma töreninde davetlilere hitap eden Bursa Valisi İzzettin Küçük de emniyet ve jandarma teşkilatının ne denli fedakârlıklar yaparak görevlerini icra ettiklerine dikkat çekti. Bursa OSB’nin, emniyet teşkilatı için her türlü fedakârlığı yaptığını hatırlatan Vali Küçük, “Sizlerin bu duruşu, anlayışı olduğu müddetçe bu ilde hiçbir tehdit ve tehlike olmaz” dedi.

Yapılan açılış ve selamlama konuşmalarının ardından yeni hizmet binasının temel atma törenine geçildi. İl Müftüsü İzani Turan’ın yaptığı duanın ardından törene katılanlar hep birlikte ilk harcın temelini attı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2018, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0