Bursa Kadınlarının Mesajı Var

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ‘Bursa Kadınlarının Mesajı Var’ panosuna yazdığı notta kadınların değerine dikkati çekti.

Bursa Kadınlarının Mesajı Var
 Başkan Alinur Aktaş, Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Bursa Kadınlarının Mesajı Var’ konulu programda kadınların dileklerine tercüman oldu. Aktaş, Heykel’de Ressam Şefik Bursalı Sanat Galerisi üzerindeki alanda bulunan panoya, “Kadın anadır, kadın eştir. Kadın, hayatın en önemli unsurudur. Erkeğin varlık nedenidir. İyi ki varsınız. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun” cümlelerini yazdı.

“Kadın, toplumun en önemli üyesidir”

Konuşmasında da kadınların ve annelerin değerine dikkati çeken Başkan Aktaş, “Kadın, toplumun en önemli üyesidir. Kadınların değeri ve bu farkındalık her geçen gün daha da artıyor. Sosyal hayatta, siyasette kadınların kazandığı haklar tabii ki yeterli değil ancak her geçen gün kadınlar daha fazla söz hakkına sahip oluyor ve bu durum daha da artacak” diye konuştu.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni de fedakârlıkları ve emekleriyle insanlığın umudunu yeşerten tüm kadınların gününü tebrik etti. Toplumun temel taşı olan kadınların, gelecek nesilleri yetiştirdiğine dikkati çeken Çepni, kadınların eğitilmelerinin geleceğe en büyük yatırım olacağını vurguladı.

Umutlarını yazdılar

Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Mihrimah Kocabıyık ise kadınların özverili yaşamalarına rağmen dünyanın her yerinde şiddete ve ayrımcılığa uğradığına, siyasette, ekonomide, eğitimde hak ettiği konuma gelemediğine değindi. Kocabıyık, kadınların sosyal, siyasal ve ekonomik yaşamda daha iyi temsil edebilmeleri gerektiğini de belirtti. Panoya beklentilerin, umutların ve düşüncelerin yazıldığı etkinlikte Başkan Aktaş ve programa katılan kadınlar gökyüzüne pembe balon bıraktı.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2018, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73