BTSO Üyeleri Frankfurt ISH Fuarında

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) üyeleri, Küresel Fuar Acentesi Projesi çerçevesinde Frankfurt Uluslararası Isıtma, Soğutma ve Havalandırma (ISH) Fuarı’nı inceledi. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, yurt dışı fuar ziyaretlerinin firmaların dünyayı yakından takip etmesini sağladığını söyledi.

BTSO Üyeleri Frankfurt ISH Fuarında
 BTSO, Küresel Fuar Acentesi Projesi ile üyelerini dünyanın en prestijli fuarlarıyla buluşturmaya devam ediyor. 2015 yılında 58 fuar programını takvime alan BTSO, Küresel Fuar Projesi sayesinde Bursalı firmalara ihracatçı kimliği kazandırmayı hedefliyor. BTSO, üyelerini son olarak Almanya’da düzenlenen ve alanında dünyanın en büyük fuarlarından birisi olan ISH Frankfurt 2015 Fuarı ile buluşturdu. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan ve 36. Meslek Komitesi Başkanı Ömer Kaya’nın da katıldığı iş gezisinde, 16 firma fuarda incelemelerde bulundu. Bursalı firmalar, sektörde dünya markası olan şirketlerle işbirliği imkânlarını araştırdı.

TİCARİ İLİŞKİLER GÜÇLENDİ

Almanya ziyareti kapsamında BTSO heyeti, Frankfurt Ticaret Ataşeliği’ni de ziyaret etti. Programda, Türkiye ile Almanya arasındaki ticari işbirliği konuları masaya yatırıldı. Firmalar ayrıca Almanya’daki ısıtma, soğutma ve havalandırma sektörü ile ilgili bilgi sahibi oldu. Bursalı firmalar, Frankfurt Ticaret ve Sanayi Odası’na da ziyarette bulundu.

FUARI 200 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

Heyette yer alan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan, Bursalı işadamları ile önemli bir fuar ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi. ISH Frankfurt Fuarı’nın alanında dünyanın en önemli fuarlarından birisi olduğunu kaydeden Umutkan, “Almanya'da iki yılda bir kez düzenlenen fuar, dünyanın pek çok ülkesinden firma ve ziyaretçileri Frankfurt'ta buluşturuyor. Fuar, son teknoloji ürünlerinin buluştuğu ortak bir nokta olmayı başarıyor. ISH Fuarı’na bu yıl 2 bin 500’e yakın firma katılım sağladı. Fuarı, 200 bine yakın kişi ziyaret etti” dedi.
Fuarda Bursalı firmaların sektöründe marka olan şirketlerle görüşme fırsatı yakaladığını belirten Heyet Başkanı Ömer Kaya, desteklerinden dolayı BTSO’ya teşekkür etti. Kaya, “Fuar, firmalarımız açısından oldukça faydalı geçti. Bu fuar organizasyonların devam etmesini diliyorum” dedi.

“FİRMALARIMIZI DÜNYA İLE BULUŞTURUYORUZ”

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Küresel Fuar Acentesi Projesi’nin Bursalı firmaların ihracatçı kimliğini güçlendirdiğini söyledi. Bursalı firmaları, 2015 yılının ilk 3 ayında 9 fuar ile buluşturduklarını dile getiren Başkan Burkay, “BTSO üyelerinin dünya ile entegre olmasını amaçlıyoruz. Bu fuarlar da firmalarımız için önemli fırsatlar taşıyor. Bursalı firmalarımız, ISH Fuarı’nda önemli iş görüşmeleri gerçekleştirdi. Bu iş gezisinin sektör ve Bursa için hayırlı olmasını diliyor, organizasyonlara katılan herkese teşekkür ediyorum. Üyelerimizi, dünyanın en önemli fuar organizasyonlarıyla buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2015, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5727224107962425, DIRECT, f08c47fec0942fa0