banner78

BTSO Demokrasi şehitleri için Mevlid-i Şerif okuttu

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından, 15 Temmuz akşamı terör örgütü FETÖ’nün gerçekleştirdiği darbe girişiminde şehit olanlar için Mevlid-i Şerif okutuldu.

BTSO Demokrasi şehitleri için Mevlid-i Şerif okuttu
Darbe girişiminde devletin bütünlüğünü ve demokrasiyi korumak adına canlarını feda eden demokrasi şehitleri, Bursa’da dualarla anıldı. BTSO organizasyonunda Mihraplı Camii’nde Mevlid-i Şerif programı gerçekleştirildi. BTSO Temmuz Ayı Meclis Toplantısı’nın ardından düzenlenen programa, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Meclis Başkanı Remzi Topuk, yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile vatandaşlar katıldı. Bursa İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay’ın da hazır bulunduğu programda, okunan dualarla demokrasi şehitleri anıldı.
2 bin kişilik ikram dağıtıldı
BTSO tarafından düzenlenen Mevlid-i Şerif organizasyonunun ardından yaklaşık 2 bin kişiye yemek dağıtıldı. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleri buradaki programın ardından eski adıyla Şehreküstü olan ‘15 Temmuz Şehitleri Meydanı’ndaki ‘Demokrasi Nöbeti’ne katıldı.
“Demokrasi kahramanlarımızı asla unutmayacağız”
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye’nin birlik ve bütünlüğüne kast eden hainlere karşı canını hiçe sayan kahraman asker, polis ve vatandaşları asla unutmayacaklarını söyledi. 15 Temmuz gecesinde Türk milletinin demokrasiye inancını ve bağlılığını dünyaya bir kez daha kanıtladığını dile getiren Burkay, Bursa iş dünyası olarak devletin ve milletin her zaman hizmetinde olduklarını söyledi. Güçlü bir demokrasinin Türkiye’yi hedeflerine ulaştıracağını söyleyen Burkay, “Ülkemizin birliğine ve bütünlüğüne hiç kimsenin zarar vermesine izin vermeyeceğiz. Bursa iş dünyası olarak ülkemiz için dünden daha fazla çalışmaya devam edeceğiz. Bu anlamda terör örgütü FETÖ’nün hain saldırıları sonucu hayatını kaybeden tüm ‘Demokrasi Şehitleri’ne Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum.”
Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2016, 13:33

Ali Sünlüklü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner96