banner78

"Bayanların Elinin Değmediği Alan Eksik Kalır"

8 Mart dünya kadınlar günü nedeniyle İnegöl Belediyesi bir dizi etkinlik düzenleyerek bu anlamlı günü kutladı. Çarşı bölgesinde bayanlara karanfil dağıtan Belediye Başkanı Alper Taban, belediyenin bayan personeliyle de bir araya geldi. Alper Taban, bu etkinliklerde yaptığı açıklamalarda; bayan elinin değmediği bir alanın eksik olduğunu düşündüğünü dile getirdi.

 İnegöl Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü düzenlediği çeşitli etkinliklerle kutladı. Sabah başlayan kutlamalar akşama kadar devam ederken, Belediye Başkanı Alper Taban çarşı bölgesinde bayanlara karanfil dağıtıp kadınlar gününü kutladı. Başkan Taban, akşam 17.00’da İnegöl Belediyesi’nde çalışan bayan personelle Mobilya Müzesi Konferans Salonunda bir araya gelerek personelin de kadınlar gününü kutlamayı ihmal etmedi.

ÇARŞIDA BAYANLARA KARANFİL DAĞITTI
Sarraflar çarşısında eşi ve beraberindeki AK Parti kadın kolları üyeleri ile birlikte bayan esnaflara ve vatandaşlara karanfil dağıtan Başkan Taban’a, hanımlar bu anlamlı günde kendilerini unutmadıkları için teşekkür etti. Çarşı bölgesinde yapılan karanfil dağıtımı sırasında açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban; “Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Biz de bu vesileyle şehrimizde pek çok etkinliklere imza atıyoruz. Teşkilatımız ve yöneticilerimizle beraber çarşı bölgemizde hanımefendilere birer karanfil hediye edelim istedik. Sabahtan bu yana pek çok etkinliğe katıldık. AK Parti kadın kollarımıza yönelik düzenlenen kahvaltıda değerli hanım üyelerimizle bir araya geldik. Ardından öğlen müzede bugüne özel hazırlanan güzel bir sergi açılışımızı gerçekleştirdik. Bugünü en güzel şekilde icra ederek tamamlayacağız. Ben bu vesileyle tüm bayanların kadınlar gününü kutluyorum” dedi.

BAŞKAN TABAN, BAYAN PERSONELİ UNUTMADI
Belediye Başkanı Alper Taban, 17.00’da Mobilya Müzesi konferans salonunda İnegöl Belediyesi’nin bayan personelleri ile bir araya geldi. Buluşmaya Belediye Başkan Vekili Turgay Yel, Başkan Yardımcıları Eşref Yiğit, Gülhan Şahin ve Güngör Sabri Günaydın’da katıldı.

“BAYANLARIN ELİNİN DEĞMEDİĞİ ALAN EKSİK KALIR”
Burada 100’ü aşkın personele hitap eden Başkan Taban, 8 Mart vesilesiyle dolu dolu bir gün yaşadıklarını dile getirerek; “Bizler de İnegöl Belediyesi olarak kendi ailemiz olan sizlerle bir araya gelmek istedik. Ülkemizde nüfusun yarısı erkekler yarısı bayanlardan oluşuyor. Böyle ortalama bir dağılım var. Ben nitelikli çoğunluğun hanımefendilerden oluştuğunu düşünüyorum. Her ne kadar sessiz çoğunluk olsalar da bu işin kahramanlarının hanımefendiler olduğunu düşünüyorum. Bugün gerçekten başarılı bir ülke yönetimi varsa, başarılı bir ekonomi varsa, başarılı bir aile hayatı, huzurlu bir yaşam varsa bunların mimarının tamamen sizler olduğunu düşünüyorum. Bayan elinin değmediği bir alanın da eksik olduğunu düşünüyorum. Özellikle üretim ve yönetim alanlarında bayan olmazsa başarılı olunamayacağını düşünüyorum. Geçmişe dönüp baktığımızda bugünlere gelene kadar milli mücadele döneminden bugüne her yerde bay bayan ecdadımız omuz omuza. Yakın tarihe geliyoruz, 15 Temmuz’da Şerife Bacıları görüyoruz. Bir işgal hareketi var ve buna karşı duran hanımefendileri görüyoruz. Bugün Suriye’de bir zulüm yaşanıyor. Şanlı ordumuz orada. Ordumuzun içerisinde de hanımefendiler var mücadele eden. Topçu Yüzbaşı Dilek Aygün, Bakım Üsteğmen Ceren Özçelik, İkmal Üsteğmen Çiğdem Yüksel, Bakım Üsteğmen Gülru Gizem Atabey… Bunlar bizim Afrin’de vatan savunması yapan subaylarımız” dedi.

ŞİDDETE MARUZ KALAN KADINLARLA İLGİLİ CİDDİ ADIMLAR ATILIYOR
Dünyada ve ülkemizde bayanlar adına olumsuz olayların yaşandığına da dikkat çeken Taban; “Maalesef herkes sizler kadar şanslı olamayabiliyor. Kadına şiddet noktasında ülkemizde de istisnai durumlar yaşanabiliyor. Hiç tasnif etmesek de bu duruma maruz kalan hanımefendilerin olduğunu da biliyoruz. Bununla alakalı olarak da Aile Sosyal Politikalar Bakanlığımız ve hükümetimiz eliyle çok ciddi adımlar atılıyor. Toplumumuz da buna destek vermekle beraber, bu duruma maruz kalan bayanları da sahipleniyor. İnşallah bugünün vesilesiyle bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

Konuşmanın ardından başta Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin olmak üzere bayan personele hediye takdimi gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2018, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73