3 Bant Bilardo Dünya Kupası Başladı

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN EV SAHİPLİĞİNDE TÜRKİYE BİLARDO FEDERASYONU İŞBİRLİĞİYLE DÜZENLENEN VE 25 ÜLKEDEN 149 ÖNEMLİ SPORCUNUN YARIŞTIĞI ‘3 BANT DÜNYA KUPASI’ MERİNOS ATATÜRK KONGRE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE BAŞLADI.

3 Bant Bilardo Dünya Kupası Başladı
banner104
 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, İÇİŞLERİ ESKİ BAKANI VE BURSA MİLLETVEKİLİ EFKAN ALA İLE BİRLİKTE KARŞILAŞMALARI İZLEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Türkiye Bilardo Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen ve 25 ülkeden 149 önemli sporcunun yarıştığı ‘3 Bant Dünya Kupası’ Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İçişleri eski Bakanı ve Bursa milletvekili Efkan Ala ile birlikte karşılaşmaları izledi.

25 ülkeden 149 önemli sporcunun katıldığı ´3 Bant Dünya Kupası´nda ilk dört gün eleme turları yapılacak. Dört tur sonrasında ilk 20 arasına giren sporcular, klasmanda ilk 12 içerisinde yer alan rakipleriyle eşleşerek kupaya ulaşmak için final maçları oynayacak. İlk gün eleme turunda Norveçli Jensen ile karşılaşan tekerlekli sandalye kullanan bilardocu Murat Gerçek izleyenlerin büyük ilgisini topladı.

Bursa ses getirdi
Turnuvanın açılışına katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, geçen yıl yapılan aynı organizasyonun dünya çapında ses getirdiğinin altını çizerek “Geçtiğimiz yıl yapılan organizasyon dünyada ses getirmişti. UMB bundan sonra Bursa´da bu organizasyonun sürekli yapılmasını kararlaştırdı. Dünyanın ünlü bilardocuları burada olacak ve bilardo severlere gösteri yaparken, Bursa yine dünyanın gündeminde olacak” dedi.
İçişleri eski Bakanı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala ise Bursa adına önemli bir organizasyon olduğunu belirterek “Güzel bir organizasyon. Dünyanın önemli ülkelerinden bilardocular burada yarışıyor. Geçen yıl yapılan organizasyon başarılı olmuş ki artık Bursa´da yapılması kararlaştırılmış. Bursa´nın ve Türkiye´nin tanıtımı için önemli bir organizasyon. Tüm Bursalıları bu maçlara bekliyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2017, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner73