banner78

“15 Temmuz Demokrasi Kupası Futsal Turnuvası" başladı

İnegöl Müftülüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü'nün yaz Kur’an kursu öğrencileri arasında düzenlediği “15 Temmuz Demokrasi Kupası Futsal Turnuvası" başladı.

“15 Temmuz Demokrasi Kupası Futsal Turnuvası
 İnegöl Kapalı Spor Salonu'ndaki turnuvaya çeşitli camilerde açılan Kur'an kurslarından öğrenciler katıldı. İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Yusuf Şevki Yücel, “Müftülüğümüzle birlikte daha önce planlayıp duyurusunu yaptığımız Yaz Cami Kur’an Kursları Arası Futsal Turnuvası'na 29 cami Kur’an kursu müracaatta bulundu. Biz de bugün itibarı ile başlatılacak şekilde fikstür çekimi ve turnuva programını hazırladık. İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğümüzce planı, programı, şartnamesi hazırlanmış olup, yönetimi ile hakemliği yine İlçe Spor Müdürlüğümüzce yapılacak olan bu turnuvanın kupa ve madalyaları yine ilçe Spor Müdürlüğünce karşılanacak, maçlar kapalı spor salonumuzda her gün sabah 10.00-17.00 saatleri arasında yapılacak. 29 takım yaklaşık 350 sporcu öğrencimizle bu salonda güzel bir aktivite ve dayanışma fırsatı yaşamış olacak. Kupa ve turnuvamıza “15 Temmuz Demokrasi Kupası” adını verdik. Bu plan içerisinde yer alan hainleri tel'in etme, bu günü çocuklarımızın kafasına nakşetme adına sayın Kaymakamımız Ali Akça’nın bilgisi dahilinde aldığımız bir karar” dedi.
Toplu fotoğraf çekiminin ardından turnuvanın başlama vuruşu Müftü Güzel ve İlçe Spor Müdürü Yücel tarafından yapıldı. Günün ilk maçı Çeltikçi Camii ile Akhisar Göçmen Camii arasında oynandı. 12-2 Çeltikçi Camiinin üstünlüğü ile sonuçlanan maçta çocukların tezahüratı dikkat çekti. 5 Ağustos’ta tamamlanması planlanan turnuva sonunda ilçe protokolünün katılacağı bir kupa töreni yapılacak.
Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2016, 16:26

Ali Sünlüklü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner96