banner78

Eski Tufanbeyli Belediye Başkanı Tutuklandı

Adana’nın Tufanbeyli ilçesinin eski Belediye Başkanı Recep Balı, "zincirleme olarak zimmetine mal geçirdiği" iddiasıyla tutuklandı.Edinilen bilgiye göre, 29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Recep Balı, AK Parti’den Tufanbeyli...

Eski Tufanbeyli Belediye Başkanı Tutuklandı
Adana’nın Tufanbeyli ilçesinin eski Belediye Başkanı Recep Balı, "zincirleme olarak zimmetine mal geçirdiği" iddiasıyla tutuklandı.
Edinilen bilgiye göre, 29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Recep Balı, AK Parti’den Tufanbeyli Belediye Başkanı seçildi. Balı, belediye başkanlığı görevini yürütürken 2014’te İçişleri Bakanlığı tarafından 2 yılda bir görevlendirilen müfettişler belediyeyi denetledi.
Belediyede inceleme yapan müfettişler, yaklaşık bir hafta ilçede kaldıktan sonra raporlarını tutup Ankara’ya döndü. Müfettişler raporlarında belediyenin kum ocağında kum satışı yapıldığını ancak satışla ilgili fatura kesilmediğini ve paranın gelir olarak gösterilemediğini, belediyeye cep telefonu, bilgisayar alındığını ancak belediyede bulunmadığını, ayrıca özel şahıs tarafından başlatılan bir toplu konut projesinin de belediyenin gibi gösterilip iş makinelerinin kullanıldığı belirlendi.
Raporun İçişleri Bakanlığı’na sunulmasının ardından dönemin belediye başkanı hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu. Savcılık, Balı hakkında "zincirleme olarak zimmetine mal geçirmek" suçlamasıyla soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında adliyeye çağrılan ve ifadesi alınan Balı suçlamaları kabul etmedi. Nöbetçi mahkemeye sevk edilen Balı tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Bu arada belediye başkanıyken parti değiştirip Büyük Birlik Partisi’ne (BBP) geçen Balı, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde tekrar aday oldu. Ancak belediye başkanı seçilemedi. Bu arada, Tufanbeyli Belediyesi yetkilileri Balı’nın vatandaşa ruhsatsız ev yaptıkları için ceza yazdığını ancak kendisinin 4 katlı evinin de ruhsatsız olduğunu öne sürdü.
Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2015, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner96