banner12
23 Nisan 2018 Pazartesi

YSK seçime girebilecek partileri açıkladı

Kültür mantarı yetiştiriciliği kursu açılıyor

Kayseri Melikgazi Belediyesi, İş-Kur ve Melikgazi İlçe Halk Eğitim Merkezince ortak bir projeyle AB mali destekli meslek edindirme kursu açtıklarını söyledi.

18 Aralık 2013 Çarşamba 23:07
Kültür mantarı yetiştiriciliği kursu açılıyor

Kayseri Melikgazi Belediyesi, İş-Kur ve Melikgazi İlçe Halk Eğitim Merkezince ortak bir projeyle AB mali destekli meslek edindirme kursu açtıklarını söyledi. Kursta kültür mantarı yetiştiriciliği eğitimi verilecek.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak kurum, kuruluş ve mesleki oda ile dernekler ile her zaman istişare içinde çalıştıklarını ve ortak projeler üreterek bunu uyguladıklarını söyledi. Başkan Memduh Büyükkılıç, “Toplumumuzda büyük bir rağbet gören ve talep edilen kültür mantarcılığı yönünde çalışma yaparak bu yönde eleman yetiştiriyoruz. Kültür mantar nedir, nasıl yetiştirilir, cinsleri, yetiştirme ortamları, büyütülmesi gibi teorik bilgiler Melikgazi Halk Eğitim Merkezi'nde verildi. Kültür mantar yetişçiliğe katılan 24 kursiyere Melikgazi Fidanlık Tesisleri'nde ise uygulamalı eğitim verilmektedir. Melikgazi her zaman öncü olmaya devam etmekte olup, kültür mantar yetişçiliği alanındaki bir eksikliği gidermiş olacaktır. Bu çalışma ile aynı zaman da kurumlar arası ortak projelerin uygulanmasına iyi bir örnek teşkil etmektedir.” dedi.

Bu çalışmanın aynı zamanda AB Mali Destek Projesi kapsamında gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, uygulamalı eğitimi Ziraat Teknikeri Ünal Metin tarafından verildiğini kaydetti. Başkan Büyükkılıç, anlatım sonrası soru cevap şekilde gerçekleştirilen eğitimin fidanlık tesislerinde bizzat uygulamalı olarak devam ettirildiğini sözlerine ekledi.

    Yorumlar

EN ÇOK SIĞINMACILARA KAPISINI AÇAN ÜLKELER

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner51
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
E-GAZETE
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 13 Nisan 2018 Manşeti
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 21 Eylül 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV