Başbakan Yıldırım: Yatırım ortamının iyileştirilmesi paketini Meclise sunacağız

Başbakan Yıldırım, "(Yatırım ortamının iyileştirilmesi) Hazırlıkları devam eden 67 maddelik bir paket daha var, onu da yakın zamanda Meclis'e sunacağız." dedi.

Başbakan Yıldırım: Yatırım ortamının iyileştirilmesi paketini Meclise sunacağız
Başbakan Binali Yıldırım, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde Yatırım Ortamının İyileştirilmesiKoordinasyon Kurulu tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, (Yatırım ortamının iyileştirilmesi) Hazırlıkları devam eden 67 maddelik bir paket daha var, onu da yakın zamanda Meclis'e sunacağız." dedi.

Yıldırım, "Evraklar...Burada da bir zihniyet değişikliğine gidiyoruz, başladık. Devletle işiniz varsa her bir kuruma aynı evrakı tekrar tekrar hazırlayıp götürme işine son veriyoruz. Bu çok önemli bir şey, bu bir devrim." ifadesini kullandı.

"Bugün itibarıyla e-devlet üzerinden vatandaşın devletle iş yapma oranı yüzde 57'ye çıktı." diyen Yıldırım, "Ama bu yıl sonuna kadar vatandaş-devlet arasında her türlü iş internetten, e-devlet üzerinden yapılacak. Bürokrasiyle, bürokratla karşı karşıya gelmeden her işinizi yapabileceksiniz." dedi.

'Gümrüklerimiz 24 saat açık olmalı'

Başbakan Yıldırım, "Gümrüklerdeki personellerimizin çalışma saatlerini de buradaki işleyişe uygun olarak yeniden düzenliyoruz. Yani 'Mesai bitti, kapılar kapandı, bekle' dönemini artık kaldırıyoruz. Mutlaka kaldıracağız. Paraysa para, ne lazımsa bunu vereceğiz ve mutlaka o gümrüklerimiz 24 saat açık olmalı. Çünkü gecikmenin bedeli büyük." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2018, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96