ŞEHRİN MARKASI BURSASPOR VE BTSO!

 Öncelikle şehir olarak büyük bir badire atlattık.

Tabiri caizse öldük öldük dirildik.
Evet Süper ligin son maçında Bursaspor Trabzonspor!u zorda olsa 2-1 yenerek ligde kalmayı başardı.
Öncelikle Bursa şehri olarak buna çok sevinsekte Süper lig şampiyonu olan bir takımın bu duruma gelmeside vahim bir durumdu.
Evet Bursaspor, Bursa'nın önemli markalarından birisi ve olmayada devam edecek.
İşte bu noktada Bursasporda ligin başında başlayan yenilgiler,teknik direktör sıkıntısı, taraftarın futbolcularla kavga etmesi ve şehir ile kenetlenmeyen bir Bursaspor vardı karşımızda malesef.
İşte bu noktada olsa bile Bursaspora her zaman destek veren kurumlar vardı.
Bu kurumların en önde gelen isimlerinden biriside BTSO oldu.
BTSO’da değişimin ve dönüşümün mimarı İbrahim Burkay ve yönetimi her zaman Bursaspor'un yanında yer aldı. Başta Bursaspor'un sponsorluk görüşmeleri olmak olmak üzere,en çok forma alan kurumlardan birisi olarak gözlerden kaçmadı.
Ayrıca her hafta Bursapsor'un maçlarina başta BTSO yönetimi,komite başkanları, meclis üyelerinin kendileri ve aileleri maçlara giderek Bursaspor’a destek verdi.
Yine Bursa'ya gelen yabancı iş adamlarına Bursaspor'u tanıtan ve onlara Bursaspor forması veren bi anlayıştan bahsediyoruz.
Evet ayrıca BTSO’nun yaptığı bir başka hizmet ise Bursaspor bilincini Bursa'da dahada çok arttırmak için ilçelerdeki ,özellikle dağ yöresindeki öğrencilere verilmesi için Bursasporun lisanli kırtasiye ürünlerinin  ücretsiz  olarak dağıtımı yapıldı.
Ve son olarakta BTSO, Bursaspor kafilesi,yöneticileri ve fulbolcularla birlikte Yenişehir havaalanında bir organizasyon gerçekleştirdiler ve destek verdiler.
Bu gerçekleştirilen organizasyonda başta BTSO Başkanı olmak üzere İş dünyasının önemli kurumları, İhracatçı birliklerinin yöneticileri  hazır bulunarak her zaman Bursaspor'a destek vereceklerini bildirdiler.
Aslında çok basit bir davranış gibi görünebilir ama futbolcuların iç dünyasında önemli bir iz bıraktığını düşünüyorum.
Evet bu gelişmeler sonrasında desteklerini esirgemeyen BTSO son olarak büyük bir rizokoyada girerek​ Bursaspor'un son maçına şehrin tüm dinamiklerini çağırarak güzel bir organizyon yaptı.
İşte bizde bu organizasyona devet edilen gazetecilerden birisi olduk.
Bu anlamda bizleri bu programa davet eden ve yakından ilgilenen başta BTSO Başkanı İbrahim Burkay ve Basın Danışmanı Osman Tüysüz'e çok teşekkür ediyorum.
Bursa için önemli olan bir maçta 200kişilik dev kadroyla Trabzon'a çıkarma yapıldı.

Bu programa katılanlar arasında başta İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, Bursa Valisi İzettin Küçük,BTSO Başkanı Ibrahim Burkay,Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı,Ak Parti Bursa Milletvekilleri Hüseyin Şahin,Zekeriya Birkan, Müfit Aydin,İsmail Aydın,Ak Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun,Chp İl Başkanı Şadi Özdemir,Chp Bursa Milletvekilleri  Dr.Ceyhun İrgil,Nurhayat Kayışoğlu,Orhangazi Belediye Başkani Neşet Çağlayan,Gemlik Beldiye  Başkanı Refik Yılmaz,Ak Parti Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak,İş Adamı Bekir Akyıldız,DOSAB Başkanı Halil Ersan Özsoy,DOSABSİAD  Başkanı İbrahim Öztürk,Tümsiad’dan yöneticiler, Müsiad yöneticileri ve şehrin tüm  dinamikleri bu tarihi maça destek için gelmişlerdi.
Ha bu arada başta MHP Bursa İl Başkanı Teyfik Topçu, Nilüfer Belediye Mustafa Bozbey, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türk Yılmaz ve Ak Partili diger ilçelerin Belediye Başkanlarının bu maçta olmamasınıda yadırgadığımı belirteyim.
Hani bugün destek vermeyecekseniz ne zaman destek vereceksiniz diyesi geliyor insanın.
Evet yine bu tarihi maça ismi Bursaspor’da çok yıpranan Bursa Büyükşehir Belediye Baksanı Recep Altepe'de gelmedi!
Aslında bence eleştirilere muhatap olmamak için gelmedi herhalde.
Bence iyide yaptı....
Malum Başkan Altepe için Burspor’a siyaset soktuğu ve zarar verdiğini söyleyenler var.
Ben bu kanaatte değilim.
Ha belki Bursasporu çok sevdiği için bazen ön plana çıktığından dolayı bu tür eleştiriler olabilir.
Ama ben Başkan Altepe'nin takım kötüye gitsin diye destek vermediğini düşünmüyorum.
Tersine Başkan Altepe’nin Bursaspor'a destek olmak için her zaman taşın altina elini koyan gönüllü  bir taraftar olduğunuda iletelim.
Bununla ilgili bende Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantılarını takip eden ve her dafasinda mecliste  CHP ve MHP'nin eleştirilerine rağmen Bursaspora arsa,benzinlik ve Otopark desteğini veren ve her zaman yaninda olan birisiydi.
Hata muhalefet partileri Başkan Altepe'ye "Başkan biz Bursaspor'a neden destek veriyoruz onun yöneticileri varken bu normal mi diye"elestiri yapılıyordu.
Evet BTSo'nun organize ettiği bu muhteşem maçı bizlere izleten ve yaşatan tüm yetkililere çok teşekkür ediyorum.
Hakikaten maç sonrasıda iftar programı ilede güzel anlar yaşayan BTSO ve Burasporumuz'a cok teşekkür ediyoruz.
Ayrıca bende Trabzonlu olduğum için program  sonrasi bizleride eleştirenler oldu.
Evet ben Trabzon doğumluyum ama Bursapor'a destek verdim bundada hiç bir beyis görmüyorum.
Birileri öküz altında buzağı aramasın işine baksın.
Sonuç olarak başta Bursa'mızın markası BURSASPOR'a her zaman sahip çıkalım.
Herkes hata yapabilir Busaspor Baskani Ali Ay'da, yöneticilerde , fulbolcularda taraftarda ama hatanın neresinden donerseniz kardır diye düşünüyorum.
Yine bu konuyla alakalı Bursaspor ikinci Baskanı Ali Ademoğlu'nun onurlu bir davranış göstererek görevinden isitifa etmeside önemli bir davranıştır diye düşünüyorum.
Ha bu arada Bursaspor maçı icin önceden ayarlanmışta, yok efendim şike vardı diyenleride duyuyorum.
Yazık hakikaten yazık....
Ben maça gitmiş bir kardeşiniz olarak ilk yarı kafa kafaya giden bir maç izledim.
İkinci yarı ise ilk golü Trabzonspor bulmasına rağmen Bursapsor tüm bedenini koyarak 1-1'den 2-1'e getirerek bu maçı aldı.
Haksızlık yapmayalım.
Yine bu konuyla ilgili Trabzonspor için yok Çaykur Rize'nin düşmesi için maçı verdi diyenlerde Trabzonspor yenseydi böyle bir şey demeyeceklerdi...
Futbol bu her şey olabilir.İki karadeniz şehrinin arasına nifak sokmaya çalışıyorlar bence kimse bu senaryoya itibar etmesin.
Neyse bir 90 dakikanın daha sonuna geldik.
Bakalım yeni yılda Bursapsor neler yapacak hep beraber göreceğiz.
Herkes hatalarını, günahlarını ve eteğindeki taşları döksün...
Yoksa duşunsenize Bursaspor kaybetseydi 300milyon borcu, Bursaspor stadının maliyeti 300milyon ve sonrasında ikinci ligden 1lige çıkmak içinde milyonlarca paralar hahcanakti.
Sonuç 1milyar tl borçla Bursaspor iflah olmazdı.
Onun için bazı gerçekleri düşünerek hareket etmek lazım.
Buradan kim üzerine laf alınırsa alınsın.

Kişiler geçici ama kurumlar kalıcıdır.
Tarih sizi bir daha affetmez.
Başarılı bir Bursaspor'u yazmak  ümidiyle allahmadalik.

Selam ve dua ile

 

 

YORUM EKLE

banner96