banner12
23 Nisan 2018 Pazartesi

YSK seçime girebilecek partileri açıkladı

İngiltere'de Hastanelere Siber Saldırı

İngiltere’de bazı hastanelerin bilgi işlem servislerine “Fidye Yazılım” adlı virüs aracılığıyla saldırı düzenlenmesi üzerine hastaneler alarma geçti.

12 Mayıs 2017 Cuma 22:37
İngiltere'de Hastanelere Siber Saldırı

 İngiltere’de bazı hastanelere e-mail adresiyle yollanan “Fidye Yazılım” virüsü ile siber saldırı düzenlendi. Hastanelerin bilgi işlem sistemine tekrar giriş yapılabilmesi için belli bir fidye ödenmesini öngören virüs, İngiliz hastanelerini güvenlik alarmına geçirdi. The Royal London ve St Bartholomew's gibi önde gelen Londra merkez hastanelerini yöneten Barts Sağlık Grubu, acil durum planını harekete geçirdiklerini ve siber saldırı şüphesi nedeniyle rutin randevuları iptal ettiklerini açıkladı. Sağlık grubu tarafından yapılan açıklamada, bilgi işlem sisteminde önemli bir kesinti ve gecikme yaşandığı belirtildi. 

İngiltere Sağlık Bakanlığı ya da Başbakan Theresa May konuya ilişkin henüz bir açıklama yapmazken, muhalefet İşçi Partisi Sözcüsü Jonathan Ashworth, "Bu olay, çağdaş sağlık hizmeti kapsamında veri güvenliği riskini vurguluyor ve bu durum hükümet politikasında siber güvenlik ihtiyacının yer alması gerektiğini gösteriyor” dedi. 

    Yorumlar

EN ÇOK SIĞINMACILARA KAPISINI AÇAN ÜLKELER

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner51
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
E-GAZETE
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 13 Nisan 2018 Manşeti
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 21 Eylül 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV