Lösev'den Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü

LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı tarafından hareketli yaşamın önemine dikkat çekmek amacıyla bu yıl 9.su düzenlenen Geleneksel LÖSEV Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’nde adımlar sağlık için atıldı.

Lösev'den Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü
banner98

Bursa Merinos Parkı’nda düzenlenen yürüyüşte LÖSEV’e kayıtlı hastalar ve aileleri ile her yaştan LÖSEV gönüllüleri kansere karşı farkındalık yaratmak için beyaz tişörtleriyle yürüdü. “Sen de Kansere Dur de” sloganları eşliğinde sağlıklı yaşama dikkat çeken LÖSEV aileleri ve gönüllüleri, hareketli bir yaşamla kanserin önlenebilen bir hastalık olduğuna vurgu yaptı. Yürüyüşün ardından katılımcılarzumba, yoga gibi sportif faaliyetlerle eğlenceli bir gün geçirdi.

LÖSEV Bursa İl Koordinatör Yardımcısı Aslı Sakarya, “LÖSEV olarak amacımız sadece hastalarımıza yardım ulaştırmak değil kanserin önlenebilecek bir hastalık olduğunu da vurgulamak. Kanserden korunmamız için yapmamız gerekenlerin başında sağlıklı bir yaşam sürdürmek var. Sporu hayatımızdan eksik etmeden sağlıklı beslenerek kanser dahil bir çok hastalıktan kendimizi korumamız mümkün. Sağlıklı Yaşam Yürüyüşlerimizin bu yıl 9.sunu hayata geçirirken, istiyoruz ki gelecek yeni nesiller de sağlıklı yaşamı bir hayat tarzı haline getirsinler.” diye konuştu.

LÖSEV 9. Geleneksel Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü coşkuyla tamamlanırken, LÖSEV sağlıklı yaşama dikkat çeken çalışmalarını sürdürmeye devam edecek.


 

beyzanur

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner100

banner96