banner12
23 Mayıs 2018 Çarşamba

Şehit Uzman Çavuş Sayan son yolculuğuna uğurlandı

ARTROPLASTİ OKULU’NDA EĞİTİMLER BAŞLADI

BURSA – Hasta ve hasta yakınlarını bilgilendirmeyi sürdüren Özel Medicabil Hastanesi, geçtiğimiz yıllarda hayata geçirilen Sağlık Okulu’nun ardından Artroplasti Okulu’nu da devreye soktu. Okulda, ortopedi ve travmatoloji branşlarında yapılan ameliyatların öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgilendirme yapılacak.

16 Mayıs 2018 Çarşamba 14:30
ARTROPLASTİ OKULU’NDA EĞİTİMLER BAŞLADI

 Özel Medicabil Hastanesi, hasta ve hasta yakınlarını Artroplasti Okulu’ndaki eğitimler aracılığıyla da bilgilendirmeyi sürdürüyor. Artroplasti Okulu’nda ilk bilgilendirme toplantısı geçtiğimiz günlerde yapıldı.

Birçok branştan doktor ve yetkilinin yanı sıra hasta ve hasta yakınlarının katıldığı ilk bilgilendirme toplantısında konuşan Özel Medicabil Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Ortopedi Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen, “Bunu devamlı yapacağız. Çünkü aşağı yukarı yılda 500 ameliyat yapıyorum; kalça ve dizde. Aşağı yukarı 8 yılda 4 bine yakın ameliyat ettiğim hasta var bu hastanede. Bunların arasında sıkıntılı olanlar da var.  Hastaya bağlı ya da çevresel faktörlere bağlı olarak bazı sıkıntılar çıkabiliyor. Biz bunların hepsinin farkındayız” dedi.

Her hafta hasta ve hasta yakınlarıyla bir araya geleceklerini belirten Prof. Dr. Bilgen, “Bu okulun kuruluş amacı bilgilendirmek, doğru işler yapmak. Bu okulumuzun hedefi eksiklerin tamamlanmasını sağlamak. Hastalarımız ve hasta yakınlarımızın hepsi katılabilir. Bu ilk toplantımız. Bunu daha da geniş kitlelere duyuracağız. Çünkü biz ameliyatları yapıyoruz, bizim için bitiyor. Ömür boyu protezlerle yaşayan sizlersiniz. Aklınıza bir soru gelirse her hafta gelir burada sorabilir, konuşabilirsiniz. Daha doğru ve güvenli işler yapmak lazım. Bizim için de güzel bir şey” diye konuştu.

Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen’in ardından ise ortopedi ve travmatoloji ameliyatları öncesinde ve sonrasında görevli doktor, anestezi uzmanı, diyetisyen, hemşire ve fizyoterapist gibi uzmanlar da konularıyla alakalı açıklamalarda bulundu.

    Yorumlar

AK Parti milletvekili aday adayları Anketi

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner51
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
E-GAZETE
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 21 Eylül 2017 Manşeti
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV