banner12
23 Nisan 2018 Pazartesi

YSK seçime girebilecek partileri açıkladı

Osmaniye’de Acil Çağri Hizmetleri Tek Bir Merkezde Toplanıyor

Osmaniye’de Acil Çağrı Hizmetleri tek bir merkezde toplanacak. Vali Dr. Mehmet Oduncu, yapılması planlanan 112 Acil Çağrı Merkezi için yer incelemelerinde bulundu.Beraberinde Vali Yardımcısı Dr. M.H. Nail Anlar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri...

04 Nisan 2014 Cuma 14:44
Osmaniye’de Acil Çağri Hizmetleri Tek Bir Merkezde Toplanıyor

Osmaniye’de Acil Çağrı Hizmetleri tek bir merkezde toplanacak. Vali Dr. Mehmet Oduncu, yapılması planlanan 112 Acil Çağrı Merkezi için yer incelemelerinde bulundu.
Beraberinde Vali Yardımcısı Dr. M.H. Nail Anlar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Yanık, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Halil İbrahim Kahraman, Milli Emlak Müdürü Uğur Üstündağ ile birlikte Toprakkale, Cevdetiye, Çardak Köyü ve Fakıuşağı Mahallesindeki arazilerde incelemelerde bulunan Vali Oduncu, uygun olan yer tespit edildiğinde 112 Acil Çağrı Merkezi hizmet binasının yapımına başlanacağını söyledi.
Vali Oduncu, incelemeleri sonrasında yaptığı açıklamada, 112 Acil Çağrı Merkezi'nin faaliyete geçmesiyle 112 acil sağlık, 155 polis imdat ve 156 jandarma gibi farklı acil çağrı numaralarının "112 Acil Çağrı Numarası" adı altında toplanarak hizmet vereceğini ifade ederek, tek bir yazılım altyapısıyla acil çağrı hizmetlerinin tek merkezden eşgüdüm içerisinde yürütüleceğini kaydetti. Acil çağrı hizmetlerinin tek numarada toplanmasıyla hizmetlerde oluşabilecek koordinasyon eksikliğinin önlenmiş olacağını da belirten Vali Oduncu, tek numaradan yönetilen acil çağrılarda zaman kaybının yaşanmayacağını, olaylara çok daha hızlı bir şekilde müdahale edileceğini ve tek numaradan verilen hizmetin olay anında nereyi arayacağını bilemeyen vatandaşlar için önemli bir kolaylık getireceğini söyledi.

    Yorumlar

EN ÇOK SIĞINMACILARA KAPISINI AÇAN ÜLKELER

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner51
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
E-GAZETE
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 13 Nisan 2018 Manşeti
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 21 Eylül 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV