Öğrenciler Çanakkale Ruhunu Video Kliple Anlattı

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Geçmişim Geleceğimdir’ projesi kapsamında Refika Küçükçalık Ortaokulu öğrencileri tarafından Çanakkale ruhunu yaşatmak amacıyla bir video klip çekildi. Yaklaşık 35 öğrencinin...

Öğrenciler Çanakkale Ruhunu Video Kliple Anlattı
Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Geçmişim Geleceğimdir’ projesi kapsamında Refika Küçükçalık Ortaokulu öğrencileri tarafından Çanakkale ruhunu yaşatmak amacıyla bir video klip çekildi. Yaklaşık 35 öğrencinin yer aldığı video klipte öğrenciler tarafından Çanakkale Türküsü söylendi.
‘Refika Küçükçalık Ortaokulu Çanakkale Türküsü Söylüyor Video Klip Projesi’ için okula gelen İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu aynı zamanda bir hayırsever tarafından okula kazandırılan sınıfın açılışını da gerçekleştirdi.
Açılıştan sonra öğrenciler tarafından hazırlanan klibi izleyen Bilal Yılmaz Çandıroğlu klibi izlerken duygulandığını belirterek şunları söyledi:
" Bir zamanlar bu ülkede bizler bir tebeşir için kavga ederdik. Fakat şuan akıllı tahtalar geldi. Kayseri’deki okullarda şuan yaklaşık 7 bin 700 civarında bu akıllı tahtalar donatılmış durumdadır. 2 bin civarında eksiğimiz kaldı. O da sene sonuna kadar tamamlanacaktır. Kayseri’miz ölçeğinde meseleye baktığımız zaman hayırseverlerimizin çok ciddi katkıları eğitime sürekli devam ediyor. Bu da Kayseri’miz için çok büyük bir kazanımdır. Devletimiz, milletimiz milli ve manevi değerler noktasında da çok ciddi mesafe kaydetmek hususuyla birlikte bir yol yürüyoruz. Projeyle akalı olarak da Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz olarak yürütmüş olduğumuz ‘Geçmişim Geleceğimdir’ diye bir projemiz var. “
Projenin amacının öğrencilere geleceği tanıtmak, anlatmak olduğunu söyleyen Çandıroğlu, “Bizim bu projedeki temel amacımız çocuklarımızın milli ve manevi gelişimleri noktasında geçmişinde ne var, ataları hangi yollardan geçti, nerelere geldi bunları bilmeli ki gelecekte ciddi anlamda ayağı yere basan sağlam bir yürüyüş gerçekleştirebilmelidir. Bu projeyle alakalı Çanakale’ye yapılan bir gezi ve burada yapılan bir proje de vardır. Bu proje eğitim camiasının teknik anlamda hangi noktaya geldiğinin de bir göstergesidir. Buradaki bütün teknik unsurların tamamı öğretmen arkadaşlarımız tarafından yapılmış ve gerçekleştirilmiştir. Burada öğrencilerin gitmesi ve konaklaması noktasında Büyükşehir Belediyemizin vermiş olduğu çok ciddi bir katkı vardır. Çocuklarımızın oraya gitmeleri ve o manevi havayı, Çanakkale’yi hissetmeleri başka bir şeydir” diye konuştu.
Proje hakkında bilgi veren Okul müdürü Mehmet Baran ise “Milletlerin önemli kuvvet kaynaklarından biri de tarihleridir. Tarih, milletin ortak karakter ve değerlerini gösterir. Toplumlar, millet olarak varlıklarını devam ettirebilmek için tarihlerine dayanmak zorundadırlar. Amacımız Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğünün başlattığı ve yürüttüğü ‘Geçmişim Geleceğimdir’ projesi kapsamında Refika Küçükçalık Ortaokulu olarak okulumuz öğrencilerinin yer aldığı Refika Küçükçalık Ortaokulu ‘Çanakkale Ruhu Canlanıyor’ projesi orta okullar arasında Kayseri için bir ilk olmuştur. Proje kapsamında müzik alt yapıları aranjeleri ve müzik aletleri kayırları Kayseri ve İstanbul stüdyolarında gerçekleştirilmiş, projede yaklaşık 35 öğrenci kendi ses ve görüntüleriyle yer almıştır” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER