banner78

Selçuk’ta Spor Ve Sanata Tam Destek

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından İzmir’de düzenlenen İzmir İl Birinciliği Müsabakalarından birçok madalya ile dönen Selçuk Efes Belediye Spor Güreş Takımı sevinç ve mutluluklarını Başkan Bakıcı ile paylaştı. Başkan Bakıcı,...

Selçuk’ta Spor Ve Sanata Tam Destek
Türkiye Güreş Federasyonu tarafından İzmir’de düzenlenen İzmir İl Birinciliği Müsabakalarından birçok madalya ile dönen Selçuk Efes Belediye Spor Güreş Takımı sevinç ve mutluluklarını Başkan Bakıcı ile paylaştı. Başkan Bakıcı, Selçuk’un yağlı güreşler haricinde ilk güreşçilerini tek tek tebrik ederek çeşitli hediyeler verdi.
Ocak ayında başlayan ve üç kategoride yarışan Selçuk Efes Belediye Spor Güreş Takımı, Selçuk’a 12 madalya ile döndü. Minikler, Yıldızlar ve Gençler kategorisinde mücadele eden güreşçiler, Selçuk Efes Belediye Spor Yönetim Kurulu Başkanı Timur Okumuş ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Başkan Bakıcı’yı makamında ziyaret etti.
Geçtiğimiz hafta İzmir’de düzenlenen İzmir İl Birinciliği Müsabakalarına katılan ve 8 Bronz, 4 gümüş madalya ile Selçuk’a dönen genç sporcuların yaptıkları bu ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; “Güreş takımımız gerçekten katıldığı müsabakalarda önemli başarılar elde etti. Ben sporcu hem arkadaşlarımıza hem de Selçuk Belediyesi Efes Belediye Spor yönetimine ve hocalarına teşekkür ediyorum. Ata sporumuz olan güreşi de Selçuk’taki gençlerimiz ve çocuklarımızla buluşturmuş olduk. Bu konuda önemli bir dalı tamamlamış olduk” dedi.
HEDEF EN AZ BİN SPORCU
Selçuk’ta özellikle gençlerin ve çocukların faaliyet gösterdiği spor dallarını arttırma gayreti içerisinde olduklarını kaydeden Başkan Bakıcı; “Bunların içesinde futbol başta geliyor. Voleybol, basketbol, badminton, hentbol ve güreş takımı ile birlikte şu anda altı kategoride Selçuk Efes Belediyespor’un faaliyette bulunduğunu görüyoruz” dedi.
Selçuk Efes Belediyespor bünyesinde yaklaşık 400 sporcu olduğunu ve bu sayıyı 1000’e çıkarmayı hedeflediklerine dikkat çeken Başkan Bakıcı; sporcu sayısı ile birlikte aynı zamanda spor dallarının da artacağını kaydetti.
"GENÇLERİMİZİ SPOR VE SANATLA İLGİLENSİN"
Selçuk’ta gençlerin sanat ve sporla her zaman daha fazla ilgilenmelerini sağlamaya çalışacaklarını kaydeden Başkan Bakıcı; “Gençlerimizin daha çok sporla, güzel sanatlarla ilgilenmesini arzu ediyoruz. Belediye olarak hem spora hem de güzel sanatlara olan ilgiyi artıracağız. Bu konuda elimizden gelen desteği vereceğiz ve gençlerimizin bu alanlara çekmenin gayreti içesinde olacağız” dedi.
Kendisini ziyaret eden genç sporcular ile sohbet eden Başkan Bakıcı, bu başarılarından dolayı gençleri tek tek tebrik ederek çeşitli hediyeler verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner82

banner83