banner12
24 Mayıs 2018 Perşembe

Necmi ince yazdı...

Suriyeli ressamlar Azez'de sergi açtı

Suriyeli kadın ressamlar Fatıma Ahmed ile Hikmet İsmail'in Azez'de açtığı resim sergisi yoğun ilgi gördü.

28 Ocak 2018 Pazar 11:11
Suriyeli ressamlar Azez'de sergi açtı

Genelde Suriye halkının yaşadığı dramın özelde de Azez'de yaşananların yansıtıldığı tablolarda ayrıca Suriye'nin doğal güzelliklerine ve Türkiye'nin başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'na yer verildi.

AA muhabirine konuşan ressam Ahmed, resim yapmaya küçük yaşlarda başladığını, önceleri giysi tasarım işiyle ilgilenirken daha sonra ressamlığa yöneldiğini aktardı.

Resmettiği pek çok tablonun Halep'te kaldığını belirten Ahmed, Azez'e göç sırasında bir süre resim yapamadığını ancak buraya yerleştikten sonra yaptığı resimlerle ülkede yaşanan savaşa, kadınların ve çocukların yaşadığı drama, şiddete ve çocukların masumluğuna ışık tutmaya çalıştığını aktardı.

Resimleriyle sergiye katkıda bulunan İsmail ise sergi bünyesinde Zeytin Dalı Harekatı'nı anlatan iki tablo olduğuna işaret etti. İsmail, tablolardan birinde, "biri Özgür Suriye Ordusu diğeri de Türk ordusunu temsil eden iki kolun Suriye halkına yardım için uzandığını" anlatmaya çalıştıklarını kaydetti.

Serginin koordinatörü Muhammed Ebu Vahid de "Kalemle randevu" temasıyla düzenledikleri ve hazırlık işlemleri bir ay süren sergiye halkın ilgisinin yüksek olduğunu vurguladı.

Ebu Vahid, sergilenen tabloların, Türk ordusunun başlattığı harekatla eş zamanlı olarak bölgedeki insani durumu ele aldığını dile getirdi.

    Yorumlar

AK Parti milletvekili aday adayları Anketi

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner51
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
E-GAZETE
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 21 Eylül 2017 Manşeti
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV