banner78

Kobani neden önemli ?

CHP lideri Kılıçdaroğlu, yeni HYSK üyelerine çağrıda bulundu, Kobani’nin kendileri için neden önemli olduğunu açıkladı.

Kobani neden önemli ?
 Partisinin Meclis grubuna hitap eden Kemal Kılıçdaroğlu, yargı bağımsızlığının önemine vurgu yaptı. CHP lideri, “Eğer yargı bir ülkede bağımsız ve tarafsızsa orada demokrasi var demektir. Demokrasiye en büyük darbeyi, yargının siyasi otoritenin arka bahçesine dönüşmesi vurur. Yeni seçilen HSYK üyelerine sesleniyorum; yargıya güven duyulmasını sağlayacak olan sizlersiniz” dedi.

Önerdikleri tezkere taslağının amacını da açıklayan Kılıçdaroğlu, “Kobani neden önemli, bizim teklifimizin amacı nedir? Birleşmiş Milletler Suriye temsilcisi şöyle dedi 4 gün önce: IŞİD’in eline geçerse Kobani Srebrenisa katliamına benzer bir katliam yaşanabilir. Kadınların ve çocukların gözümüzün önünde öldürülmesine sessiz kalırsak Türkiye büyük itibar kaybına uğrar” diye konuştu.

"EĞER IŞİD..."

Eğer IŞİD Kobani’yi alırsa 400 kilometrelik sınırda Türkiye’nin bir terör örgütüyle komşu olacağını kaydeden CHP lideri, “PKK’nın Kuzey Irak’ta neler yaptığını biliyoruz. Şimdi 400 kilometre karelik yeni bir hat açılacak. Bunu başta engelleyemezsiniz sonra da engelleyemezsiniz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2014, 15:52

Ali Sünlüklü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner82

banner83