Erdoğan: 'Asla affetmeyeceğiz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fransa’nın Strazburg kentinde düzenlenen “Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses” mitingine yaptığı konuşmada, “Hem bu vatanın ekmeğini yiyip, suyunu içip, havasını teneffüs edip hem de bu milletin birliğine kastedenleri, bu ülkenin birliğine bütünlüğüne saldıranları asla affetmeyeceğiz” diye konuştu.

Erdoğan: 'Asla affetmeyeceğiz'
banner98
 Strazburg’daki Zenith Salonu’nda düzenlenen “Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses” programına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan salonu dolduran 12 bin Türk vatandaşına hitap etti. Düzenlenen programda İstiklal Marşı ve Fransa Mili Marşı’nın ardından şehitler için Kuran-ı Kerim okundu. Grup Tillo’dan özel olarak hazırlanan “Bir Namusa Ortağız” klibinin izlenmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını gerçekleştirdi. 

Erdoğan, Fransa’daki Türk vatandaşlarına hitaben yaptığı konuşmada, “Bugün de ülkemizi silahla, bombayla, tuzakla, ateşle, kanla, acıyla terörün karanlık tünellerine sokmak isteyenlere karşı sizler yine en gür seda ile sesinizi yükselttiniz, tavrınızı ortaya koydunuz. Çünkü sizler bedeni ile Avrupa’da yaşayan ama kalbiyle,gönlüyle, ruhuyla, her şeyiyle sonuna kadar yerli, sonuna kadar milli kardeşlerimizsiniz” diyerek seslendi. 

“BU ÜLKENİN BİRLİĞİNE BÜTÜNLÜĞÜNE SALDIRANLARI ASLA AFFETMEYECEĞİZ” 

“Maalesef ülkemizde yaşadığı halde o topraklarla o coğrafyanın tarihiyle, kültürüyle, birikimiyle hiçbir irtibatı kalmamış olanlar var. Bunların kimi siyasetçi, kimi medya mensubu, kimi işadamı, kimi şu kimi bu sıfatı taşıyor olabilir. Önemli olan nereye hizmet ettikleridir. Kimin kılıcını çaldıklarıdır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hem bu vatanın ekmeğini yiyip, suyunu içip, havasını teneffüs edip hem de bu milletin birliğine kastedenleri, bu ülkenin birliğine bütünlüğüne saldıranları asla affetmeyeceğiz. Türkiye terör meselesini eninde sonunda çözecek. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Puslu havada kendilerini dev aynasında görenler, etraf aydınlandığında gerçekle bir kez daha yüzleşecekler. Türkiye’nin gücü, büyüklüğü, kararlılığı ve iradesi terör örgütünü de arkasındaki güçleri de ezmeye yetecek düzeydedir” sözlerini kullandı.  

“ASIL TEHLİKE MİLLETİMİZİN BİRLİĞİNİN BERABERLİĞİNİN, BİN YILLIK KARDEŞLİK HUKUKUMUZUN ZARAR GÖRMESİDİR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa’nın Strazburg kentindeki “Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses” mitinginde yaptığı konuşmada, “Asıl tehlike milletimizin birliğinin beraberliğinin, bin yıllık kardeşlik hukukumuzun zarar görmesidir” dedi.

Bu defa geçmiş dönemlerden farklı olarak, sadece teröristle değil teröre karşı da mücadele edildiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terörü ortadan kaldırdığımız zaman, terörist sorununu da kendiliğinden çözmüş olacağız. Yine altını çizerek belirtiyorum, biz terörle mücadele ediyoruz, bölgede yaşayan kardeşlerimizle değil. Bunun iyi bilinmesi lazım” ifadelerine yer verdi.

“KÜRT KARDEŞLERİMİ HAKSIZ ŞEKİLDE İTHAM EDEN HERKES KARŞISINDA ÖNCE BİZİ BULUR”

“Bizim sorunumuz benim Kürt kardeşlerimle değil. Bizim sorunumuz terörledir, teröristledir” sözlerinin altını çizen Erdoğan, “Terör örgütü de sırtını ona yaslayan parti de kesinlikle Kürt kardeşlerimin temsilcisi değildir. Ülkemizin bütünlüğü, milletimizin birliği, devletimizin bekası konusunda hiçbir Kürt kardeşimin 78 milyon vatandaşımızdan farklı düşünmediği biliyorum. Terör örgütünün baskıyla tehditle iradesine ipotek koyduğu Kürt kardeşlerimi haksız şekilde itham eden, bu ayrımı yapmayan herkes karşısında önce bizi bulur” vurgusunu yaptı.

“BİZ BİRİZ, BERABERİZ, HEP BİRLİKTE TÜRKİYE’YİZ”

“Burada benim şimdi soruyorum, Türk, Türkmen, Yörük kardeşlerim var mı? Burada benim Kürt, Zaza kardeşlerim var mı? Burada benim Laz, Arap, Boşnak, Roman kardeşlerim var mı? Burada benim hep mezhepten kardeşlerim var mı? Burada benim ülkemin her bölgesinden her ilinden kardeşlerim var mı? Burada benim Türk coğrafyasının İslam coğrafyasından farklı yerlerden gelmiş kalbi bizimle birlikte atan kardeşlerim var mı?” diye vatandaşlara seslenen Erdoğan, “Öyleyse biz biriz, beraberiz, hep birlikte Türkiye’yiz” dedi.

“Terör örgütünün ve onun başı olarak kullananların hedefi işte bizim bu birliğimizi bozmaktır” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim için asıl büyük tehlike, terör örgütünün eylemleri değildir, onların üstesinden geliyoruz. Gelmeye de devam edeceğiz. Öyle, ‘Bu kadar yetti, ara verelim’ yok, devam. Milletimizin, huzurunu birliğini tesis edinceye kadar devam” diye konuştu.

“BU OYUNU BOZACAĞIZ”

“Asıl tehlike milletimizin birliğinin, beraberliğinin, bin yıllık kardeşlik hukukumuzun zarar görmesidir” ifadelerini kullanan Erdoğan, “İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi ‘Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez’. Milletimizin arasına tefrika sokulmasına, ayrılık sokulmasına asla izin vermeyeceğiz. Yüreklerimiz tıpkı 1071’de Malazgirt’te Sultan Alpaslan’ın yanında olduğu gibi. Tıpkı 1187’de Kudüs’te Selahattin Eyyübi’nin saflarında olduğu gibi. Tıpkı 1299’da Osmangazi’nin otağında olduğu gibi. Tıpkı 1453’te Fatih Sultan Mehmet’le birlikte İstanbul surları önünde olduğu gibi. Tıpkı 1915’te Çanakkale siperlerinde Gazi Mustafa Kemal’le birlikte olduğu gibi. Tıpkı 23 Nisan 1920’de Hacıbayram Veli Camii’nde Büyük Millet Meclisinin önüne dualarla salavatlarla tekbirlerle yürüyüşümüzde olduğu gibi. Yüreklerimiz yine toplu vuruyor, Allah’ın izniyle toplu vurmaya devam edecek. İşte bu duyguyu işte bu ruhu taşıyan herkes nerede yaşarsa yaşasın, ülkemizin milletimizin öz evladıdır. Asli mensubudur. Devletimize, milletimize sıkılan kurşunların, atılan roketlerin aslında birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi hedef aldığını biliyoruz. Kardeşlerim bittiye mağlup olmayacağız. Şu anda bu devasa salonun içerisinde 10 bini aşkın siz değerli kardeşlerimle birlikte bu oyunu bozacağız” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2015, 21:00

Ali Sünlüklü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner100

banner96