Dolandırılmaya çalışan Milli Piyangocu o anları anlattı

Küçükçekmece’de ‘Milli Piyango’ bileti üzerindeki numaraları değiştirip, büfe sahibini dolandırmaya çalışan zanlı, güvenlik kamerasına yakalandı. Kendisini fark eden büfe sahibinin son anda elinden kaçırdığı zanlı kayıplara karışırken, büfe sahibi Davut Kaya, dolandırıcının milli piyango bayilerinin korkulu rüyası olduğunu belirterek o anları anlattı.

Dolandırılmaya çalışan Milli Piyangocu o anları anlattı
 Olay, geçtiğimiz günlerde Küçükçekmece’de bulunan bir büfede yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Davut Kaya’ya ait büfeye gelen bir kişi, aldığı Milli Piyango biletine para isabet ettiğini belirterek, bileti Kaya’ya uzattı. Bileti inceleyen Kaya, üzerindeki bazı numaraların elle değiştirildiğini fark etti. Daha önce çevredeki bazı büfelerde de benzer olayların yaşanması nedeniyle hazırlıklı olan Kaya, bulunduğu bankonun camını açarak şahsı yakasından yakaladı. Şüpheli şahsı kendine doğru çekip, durdurmaya çalışan Kaya başarılı olamadı. Büfe sahibinin elinden kurtulan şüpheli, sakin bir şekilde büfenin merdivenlerinden çıkarak uzaklaştı.

Olay anını anlatan büfe sahibi Davut Kaya, 30 senedir milli piyango bayiliği yaptığını belirterek, “Bu şahıs bütün milli piyango bayilerinin korkulu rüyası. Bayilere geliyor. Biletlerin rakamlarını değiştirerek bu şekilde bizleri dolandırmaya çalışıyor. Bu şahıs öyle profesyonel ki, sahte para yapar gibi yapıyor” dedi.

“YAKALAYAMADIĞIM İÇİN KENDİME KIZIYORUM”
Dolandırıcıyla ilgili olay anının anlatan Kaya, “Bunda 250 lira var dedi. Ben hemen uyandım. 2010 ve 2013’yte görmüştüm. Hep değişik kıyafetlerle geliyor. Bu şahıs genellikle tam biletlere yapıyor. Ben zaten tam bileti görünce uyandım. Yavaşça camı açtım yakalayayım dedim ama bir türlü yakalayamadım. Elimden kaçırdım. Onu yakalayamadım diye kendime çok kızıyorum” şeklinde konuştu.

MİLLİ PİYANGO BAYİLERİNİN KORKULU RÜYASI
Davut Kaya, güvenlik güçlerinden dolandırıcıyı yakalamalarını isteyerek, “Çoğu kişinin canını yakıyor. Benim 3 kere yaktı. Duyuyorum diğer arkadaşlarımızın da yakmış. 55 yaşlarında bir şahıs. Gariban bayilerden aylık 3-4 bin lira yolunu buluyordur” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2015, 16:33

Ali Sünlüklü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER