banner78
banner68

4 aylık evli gelinin katil zanlısı tanıdık çıktı

İzmir'in Bornova ilçesinde, evinde boğazı kesilmiş şekilde bulunan 4 aylık evli kadının katil zanlısı adliyeye sevk edildi. Kadının halasının kızıyla evli olan katil zanlısının, genç kadını öldürdükten sonra ise evde bir süre para aradığı ortaya çıktı.

4 aylık evli gelinin katil zanlısı tanıdık çıktı
 Edinilen bilgiye göre olay, Çamdibi semti 5126 sokak numara 34'teki apartmanda meydana geldi. Bir firmada elektrikçi olarak çalışan Efe Şen (26), sabah işe gitmek için evden çıktı. Eşi Duygu Şen'e (26) telefonla ulaşamayan Efe Şen, aynı apartmanda oturduğu anne ve babasına eşine bakması için telefon açtı. Efe ?en'in anne ve babası bir kat yukarıda oturan gelinleri Duygu Şen'e ulaşmak için kapıya defalarca çaldı ancak kapıyı açan olmadı. Eve gelen Efe Şen, çilingir yardımıyla kapıyı açtırdı. İçeri giren yakınları, Duygu Şen'i kanlar içinde boğazının bir kısmı kesilmiş ve boğazına bıçak saplı halde buldu. Genç kızı o halde gören yakınları ise sinir krizi geçirdi. Durumun bildirilmesi ile olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaptığı kontrolde kadının hayatını kaybettiğini belirledi.

KATİL OLAY YERİNE TEKRAR GELMİŞ
Harekete geçen polis ekipleri, yaptığı soruşturma sonrasında olaydan iki gün önce misafirliğe geldikleri öğrenilen ve cinayetin ardından mahalleye gelen İsmail B.'yi ifadesini almak için emniyete götürdü. Emniyette çelişkili ifadeler veren İsmail B. suçunu itiraf etti. Dün sabah saatlerinde Duygu Şen'in kapısını çalarak konuşmak için içeri giren İsmail B. sıkıntılarının olduğunu ve bir miktar borç para istediğini söylediğini belirtti. İsmail B.'nin sıkıntılarından arkadaşı olan eşinin kendisine bahsetmediğini ve aramak istediğini söyleyen Duygu Şen ile tartışmaya başladı. Boğazını sıktıktan sonra yere düşen Duygu Şen, başına yastıkla bastıran İsmail B. genç kadının daha sonra bıçağı boğazına batırdığını itiraf etti. Cinayetin ardından olay yerine yeni haberi olmuş gibi gelen ve polis tarafından alınan İsmail B. işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

İŞE GİDİYORMUŞ GİBİ HER SABAH ÇIKIYORMUŞ
Cinayetle ilgili ise yeni ayrıntılar ortaya çıktı. 7 ay önce Duygu Şen'in halasının kızı Ö.B. ile evlenen İsmail B.'nin bilgisayar teknikeri olarak çalıştığı işten 6 ay önce ayrıldığı ortaya çıktı. Evliliğinin kötüye gitmesinden korktuğu için eşine bir şey anlatmayan ve işe başladığını söyleyen İsmail B.'nin her sabah işe gidiyormuş gibi evden çıktığı, yakınlarından borç para alıp kendi takılarını da bozdurarak eşine maaş alıyormuş gibi davrandığı belirlendi. Katil zanlısının, olay günü bir internet kafede sosyal medyadan eşiyle yazıştığı ve daha sonra bir şey olmamış gibi mahalleye tekrar geldiği polis tarafından tespit edildi. Genç kadının komşuları da olay günü evden çıkan hırsız olduğunu düşündükleri bir kişi gördükleri polise aktardı. Polis verilen bilgilerle İsmail B.'nin eşgali ise uyuştu. Cinayetin ardından İsmail B.'nin evde para aradığı ve bulamadığı da iddia edildi. Ekiplerin evde yaptığı incelemede ise zanlının birçok yerde parmak izinin bulunduğu saptandı. 

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2016, 20:57

Ali Sünlüklü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner82

banner83