34 yıl sonra gelen mutluluk

Tüp bebek yöntemiyle anne olmanın sevincini yaşayan Ayşe Başkal, “34 yıl hep onu aradık. Rabbimizden ümidimizi hiç kesmedik. Çok mutluyum, yeniden doğmuş gibiyim” dedi.

34 yıl sonra gelen mutluluk
 Manisa’nın Karaağaçlı mahallesinde yaşayan Ayşe Başkal (52) ve İbrahim Başkal (56) çiftinin 34 yıllık çocuk özlemleri Manisa’daki 8 Eylül Hastanesinde son buldu. Yıllardır bir hastalıkları olmamasına rağmen çocuk sahibi olamayan çift, Ukrayna, Kıbrıs ve İzmir’de çeşitli hastanelerde tüp bebek denedi. Yedi defa tüp bebek yöntemini deneyen ve içlerindeki evlat sevgisinden dolayı bir türlü çocuk isteğinden vazgeçmeyen Başkal çifti, mutluluğu 34 yıl sonra buldu.

Manisa Özel Sekiz Eylül Hastanesi’ne başvuran Başkal çifti, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Süleyman Emre ve ekibi tarafından gerçekleştirilen tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi oldu. Başarılı bir doğum sonrasında Ayşe Başkal, bir kız çocuğu sahibi oldu. 3 kilo 850 gram doğan bebeğe Sümeyye Nur ismi verildi.
34 yıl çocuk sahibi olmak için beklediklerini söyleyen Ayşe Başkal, “34 sene çocuğumuz olmadı. 6-7 defa tüp bebek denedik ama olmadı. Allah bize bu günleri gösterdi” diye konuştu.
Hiçbir hastalığı olmamasına ve doktorların sürekli 'çocuğunuz olacak' demesine rağmen 34 yıl boyunca çocuk sahibi olamadıklarını anlatan Ayşe Başkal, “Nasip bugüneymiş. Hiç vazgeçmedik. 52 yaşındayım. Hep aradık, aradığımızı da bulduk inşallah. Çok mutluyum, yeniden doğmuş gibiyim. Hiç ümidimizi kesmedik. Rabbim herkese evlat sevgisini tattırmayı nasip etsin. Şimdiye kadar tüp bebek için çok para harcadık. Her denememizde 10 bin lirayı geçiyordu. Kıbrıs’a, Ukrayna’ya, İzmir’e gittik tüp bebek için. Evlat sevgisi için hiç vazgeçmedik. Allah herkese versin. Çocukları çok seviyordum. Allah’tan hiç ümidimi kesmedim. Eşim de aynı şekilde” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2015, 18:02

Ali Sünlüklü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner82