banner78

Hataylı Şairden Kardeşlik Çağrısı

Hataylı şair Fuat İnan, son zamanlarda yaşanan terör olaylarına karşı bestelediği şarkı ile kardeşlik çağrısında bulundu.İskenderun ilçesinde ikamet eden ve siyasi partilere bestelediği şarkılar ile tanınan Fuat İnan, son zamanlarda...

Hataylı Şairden Kardeşlik Çağrısı
Hataylı şair Fuat İnan, son zamanlarda yaşanan terör olaylarına karşı bestelediği şarkı ile kardeşlik çağrısında bulundu.
İskenderun ilçesinde ikamet eden ve siyasi partilere bestelediği şarkılar ile tanınan Fuat İnan, son zamanlarda yaşanan terör olaylarına karşı farkındalık oluşturmak için bestelediği şarkısı ile ‘kardeşlik’ çağrısında bulundu.
Hatay’ın farklı din ve mezhepler ile medeniyetler şehri olduğuna dikkat çekip bu durumun tüm Türkiye’ye örnek teşkil etmesi gerektiğini ifade eden İnan, bestelediği şarkısındaki amacının kardeşçe yaşayabilme olduğunu söyledi.
‘Güçlü Türkiye için ülkece birleşelim’ ismini verdiği bestesi ile sosyal medyada geniş yankı uyandıran İnan, bu bestesine klip çekeceğini kaydetti.
Şair Fuat İnan, kardeşlik çağrısında bulunduğu şarkısında şu ifadelere yer verdi:
“Yaratılan sevilir Yaradan’dan ötürü bizde. Sevginin en yücesi çok şükür özümüzde. Kardeşlik narası her daim kalbimizde. Ayrı gayrı hiçbir söylem olmaz dilimizde. Alevi’si, Sünni’si, Çerkez’i ve Arap’ı Çanakkale Kurtuluş’ta önde tuttu bayrağı. Mesihi’si, Süryani’si, Abaza’sı ve Kürt’ü bu vatan bu bayrak için aynı cephede öldü. O sizden bu bizden ayrıştırma kardeşim, güçlü Türkiye için ülkece birleşelim. Ne geç kalmışız ne de erken tam vaktidir bu dünyayı yaşamanın. Hasreti, nefreti atalım yerlere sevgi tohumları ekelim kalplere. Ülkece 78 milyon verelim el ele. Birlik olmanın tam zamanı.”
Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2016, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner82

banner83