banner12
25 Nisan 2018 Çarşamba

Şemdinli kırsalında 3 terörist etkisiz hale getirildi

47 yıl sonra düğünlerini yaptılar

Sivas’ta ailelerinin rızası olmadığı için kaçarak evlenen Boyraz çifti, tam 47 yıl sonra düğünlerini yaptı.

24 Temmuz 2017 Pazartesi 12:08
47 yıl sonra düğünlerini yaptılar

 Sivas geçtiğimiz gün çok farklı bir düğüne ev sahipliği yaptı. Sofular Mahallesinde gerçekleştirilen kır düğününde gelin 64 damat ise 73 yaşındaydı. Düğünde davetliler arasında gelin ve damadın çocukları ile çok sayıdaki torunları da vardı. Düğünde önce davetliler düğüne şahitlik etmek ve eğlenmek için düğün alanında toplandı. Davetlilere meşhur Sivas köftesi ikram edildi. Davul ve zurna eşliğinde Sivas oyunları oynandı. Düğünde gelin ve damadı tanımayanların evlenenlerin kimler olduğunu anlaması mümkün olmadı. Çünkü gelin tüm ısrarlara rağmen gelinlik giymedi.

47 yıl gecikmeli düğün


İlginç düğünün hikayesi şu şekilde. Geçmişte Sivas’ta yaşayan İzzet Boyraz, çok sevdiği Seher Boyraz ile nişanlandı. Ancak İzzet Boyraz’ın o dönemlerde maddi durumu iyi olmadığı için Seher Boyraz’ın annesi bir türlü evlenmelerine izin vermedi. Bunun üzerine Boyraz çifti engellemelere rağmen kaçarak evlendi. Ancak düğün yapamadan dünya evine girdiler. Boyraz çitinin çocukları tam 47 yıl sonra anne ve babalarına büyük bir sürpriz yaparak memleketleri Sivas’ta 47 yıl gecikmeli bir düğün tertipledi.

"Kaçırmadı, ben kaçtım"

Seher Boyraz, annesi istemediği için 47 yıl önce kaçarak evlenmek zorunda kaldıklarını belirterek, “Onu çok seviyordum. Parası olmadığı için annem vermedi. Bende kaçtım. Düğün yapamamıştık. Şimdi çocuklar böyle bir düğün hazırlamış. Çok mutlu oldum” dedi. İzzet Boyraz da eşini çok sevdiğini belirterek 47 yıl sonra da olsa düğünlerinin gerçekleşmesinden dolayı mutlu olduğunu belirtti.

Boyraz çifti ilerleyen yaşlarına rağmen kendi düğünlerinde davetlilerle birlikte halay çektiler. 

    Yorumlar

EN ÇOK SIĞINMACILARA KAPISINI AÇAN ÜLKELER

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner51
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
E-GAZETE
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 13 Nisan 2018 Manşeti
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 21 Eylül 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV