Kazak Halk Müziği Orkestrası’ndan Vali Tuna’ya Ziyaret Ve Mini Konser

Kazakistan ve Türkiye Dostluk Konserini vermek için Eskişehir’de bulunan "Karagandi Tattimbet Kazak Halk Müziği Orkestrası" üyeleri, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna’yı ziyaret etti.Ziyarette, Türk Dünyası’nın buluşma noktasında...

Kazak Halk Müziği Orkestrası’ndan Vali Tuna’ya Ziyaret Ve Mini Konser
Kazakistan ve Türkiye Dostluk Konserini vermek için Eskişehir’de bulunan "Karagandi Tattimbet Kazak Halk Müziği Orkestrası" üyeleri, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna’yı ziyaret etti.
Ziyarette, Türk Dünyası’nın buluşma noktasında Eskişehir’in olduğuna dikkat çeken Vali Tuna, Türkiye’de bir program dahilinde bulunan orkestrayı ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. Karagandi ile Eskişehir’in kardeş şehir olduklarını da hatırlatan Vali Tuna, "Kazakistan bizim ata topraklarımız. Geçtiğimiz dönemlerde bende bir iki kez gitme fırsatını buldum. Özellikle, Hoca Ahmet Yesevi’nin türbesini de ziyaret ettik. Farabi Üniversitesi ile de bir iş birliği çalışması oldu. İlişkilerimiz devam edecek. Bizlerde Eskişehir Valiliği ve Türk Dünyası Vakfı olarak üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz" dedi.
Orkestra şefi Düsen Kaseinov ise, sanat insanları olduklarını ve herşeye gönül ile bağlandıklarını söyledi. Vali Tuna’nın kardeşlik vurgularından dolayı kendisine teşekkür eden Kaseinov, kardeşliğin pekiştirilmesi adına çalışmaların tüm hızıyla sürmesinin gerektiğini anlattı.
Konuşmaların ardından orkestra üyeleri tarafından salonda mini bir konser verildi. Konser sonrası ise valilik binasının önüne hatıra fotoğrafı çekildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER