banner12
23 Nisan 2018 Pazartesi

YSK seçime girebilecek partileri açıkladı

Kazak Halk Müziği Orkestrası’ndan Vali Tuna’ya Ziyaret Ve Mini Konser

Kazakistan ve Türkiye Dostluk Konserini vermek için Eskişehir’de bulunan "Karagandi Tattimbet Kazak Halk Müziği Orkestrası" üyeleri, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna’yı ziyaret etti.Ziyarette, Türk Dünyası’nın buluşma noktasında...

10 Mart 2016 Perşembe 13:03
Kazak Halk Müziği Orkestrası’ndan Vali Tuna’ya Ziyaret Ve Mini Konser

Kazakistan ve Türkiye Dostluk Konserini vermek için Eskişehir’de bulunan "Karagandi Tattimbet Kazak Halk Müziği Orkestrası" üyeleri, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna’yı ziyaret etti.
Ziyarette, Türk Dünyası’nın buluşma noktasında Eskişehir’in olduğuna dikkat çeken Vali Tuna, Türkiye’de bir program dahilinde bulunan orkestrayı ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. Karagandi ile Eskişehir’in kardeş şehir olduklarını da hatırlatan Vali Tuna, "Kazakistan bizim ata topraklarımız. Geçtiğimiz dönemlerde bende bir iki kez gitme fırsatını buldum. Özellikle, Hoca Ahmet Yesevi’nin türbesini de ziyaret ettik. Farabi Üniversitesi ile de bir iş birliği çalışması oldu. İlişkilerimiz devam edecek. Bizlerde Eskişehir Valiliği ve Türk Dünyası Vakfı olarak üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz" dedi.
Orkestra şefi Düsen Kaseinov ise, sanat insanları olduklarını ve herşeye gönül ile bağlandıklarını söyledi. Vali Tuna’nın kardeşlik vurgularından dolayı kendisine teşekkür eden Kaseinov, kardeşliğin pekiştirilmesi adına çalışmaların tüm hızıyla sürmesinin gerektiğini anlattı.
Konuşmaların ardından orkestra üyeleri tarafından salonda mini bir konser verildi. Konser sonrası ise valilik binasının önüne hatıra fotoğrafı çekildi.

    Yorumlar

EN ÇOK SIĞINMACILARA KAPISINI AÇAN ÜLKELER

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner51
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
E-GAZETE
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 13 Nisan 2018 Manşeti
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 21 Eylül 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV