banner12
20 Nisan 2018 Cuma

DEDİĞİMİZ ÇIKTI

Oltu’nun Herkülleri

Oltu’da geçimlerini sırtlarında yük taşıyarak kazanan iki kafadar Ayhan ve İrfan Başar, bir günde 60 ton yük taşıyorlar.Ayhan Başar, yapmış oldukları işin oldukça ağır olmasına rağmen kazançlarının azlığına vurgu yaparken sigortalı...

10 Mart 2016 Perşembe 12:45
Oltu’nun Herkülleri

Oltu’da geçimlerini sırtlarında yük taşıyarak kazanan iki kafadar Ayhan ve İrfan Başar, bir günde 60 ton yük taşıyorlar.
Ayhan Başar, yapmış oldukları işin oldukça ağır olmasına rağmen kazançlarının azlığına vurgu yaparken sigortalı bir iş umuduyla yaşama tutunmaya çalıştıklarını söyledi.
Oltu’nun küçük bir yer olması nedeniyle her gün boşaltabilecekleri yük bulamadıklarını dile getiren Ayhan Başar, "Çalışmaktan hiçbir zaman üşenmiyoruz. Bazen 60 ton kömürü sırtımızda taşıdığımız gün oluyor. 35 yaşındayım, üç çocuğum var. Evime ekmek götürmek zorundayım. Bütün hayalim, mesai saati belli, aileme ayıracağım zamanımın olduğu düzenli ve sigortalı bir işimin olması." diye konuştu.
35 yaşında ve iki çocuk babası İrfan Başar ise hayat şartlarının oldukça zor olduğunu belirterek "Alın terimizle evimize ekmek götürmeye çalışıyoruz. Her sabah erken saatte kalkıp ilçeye yük getiren kamyonları takip ediyoruz. Şuan yaşımız genç diye bu işi yapıyoruz. Birkaç yıl sonra bu işi yapamayacağımızı biliyoruz. Onun için sigortalı ve düzenli bir iş istiyoruz. Yetkililerden bu konuda bizlere yardımcı olmalarını bekliyoruz" dedi.
İrfan Başar, bazı günler sabahın ilk ışıklarıyla başladıkları yük boşaltma işinin gece geç saatlere kadar sürdüğünü kaydetti.

    Yorumlar

EN ÇOK SIĞINMACILARA KAPISINI AÇAN ÜLKELER

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner51
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
E-GAZETE
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 13 Nisan 2018 Manşeti
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 21 Eylül 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV