banner12
23 Mayıs 2018 Çarşamba

Şehit Uzman Çavuş Sayan son yolculuğuna uğurlandı

Bu yılın son 3 ayında 2 bin 500 engelli atanacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, "Geçtiğimiz ay içerisinde Sayın Başbakanımızın katılımı ile 2 bin 500 kardeşimizin atamasını yaptık. İnşallah yılın son 3 ayında yine bir 2 bin 500 engelli atamamızı gerçekleştireceğiz." dedi.

12 Mayıs 2018 Cumartesi 09:19
Bu yılın son 3 ayında 2 bin 500 engelli atanacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Ankara İl Başkanlığı tarafından Keçiören Ihlamur Kasrı'nda düzenlenen "2002'den 2023'e Engelsiz Türkiye" etkinliğine katıldı.

Ankara İl Başkanlığı Engelliler Koordinasyon Merkezinin çalışmalarıyla tüm Türkiye'ye örnek olduğunu belirten Sarıeroğlu, merkez çalışanlarına teşekkürlerini iletti.

"Biliyorsunuz gönüllerimiz bir, baktığımız yön bir, hepimiz ülkemizin geleceği için güzel duygular içindeyiz." diyen Sarıeroğlu, 16 yıldır engellilerin hayatın her alanında etkin olmaları için çok büyük çalışmalar ortaya koyduklarını söyledi.

Sarıeroğlu, şöyle devam etti:

"Bugün artık engelli kardeşlerimizin yüzü gülüyor. Bundan sonraki dönemde bugüne kadar yaptıklarımızın fazlasını yapmak için omuzlarımızda çok fazla sorumluluk olduğunu biliyoruz. Geçmişten miras kalan bütün sorunları çözmek için 16 yıldır çalıştık. Belli bir aşamaya getirdik. Bugün engelli kardeşlerimiz tüm engelleri aşarak bizleri gururlandıran çok önemli başarılara imza atıyorlar. Çok daha fazlasını sizlerle beraber el ele gönül gönüle önümüzdeki dönemde de yapmayı sürdüreceğiz. Her alanda devrim niteliğinde düzenlemeler yaptık. İstihdamla ilgili önemli adımları hayata geçirdik. 2002'de kamuda istihdam edilen engelli sayımız 5 binlerde iken bugün 10 kat daha artırmış durumdayız ve 55 bin rakamına geldik."

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak üzerinde en fazla odaklandıkları konunun istihdam olduğuna değinen Sarıeroğlu, bu alanı daha fazla açmak istediklerini bildirdi.

Bakan olduğunda gerçekleştirdiği ilk faaliyetinin engellilerin ataması olduğunu hatırlatan Sarıeroğlu, "Güzel bir başlangıç yapmıştık. O gün bir söz vermiştik, 'kontenjan sayılarını daha da artırmak için gayretimizi ortaya koyacağız' demiştik. Bununla ilgili Bakanlar Kurulu'nda bir sunum yaparak üzerine 5 bin kadro ihdası ile ilgili 2018 yılında kararımızı çıkardık. Geçtiğimiz ay içerisinde Sayın Başbakanımızın katılımı ile 2 bin 500 kardeşimizin atamasını yaptık. İnşallah yılın son 3 ayında yine bir 2 bin 500 engelli atamamızı gerçekleştireceğiz." diye konuştu.

Bakan Sarıeroğlu, geçtiğimiz haftalarda Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavını (EKPSS) yaptıklarını hatırlatırken, bu konuda dünyada tek örnek olduklarını bildirdi.

Sarıeroğlu, "27 farklı alanda hiçbir ülkede olmayan hassasiyetle titizlikle uygulanan bir sınav sistemimiz var. Başarıyla tamamlandı. İnşallah bu sonuçlarla birlikte eğer ki 4 sene içerisinde girdiği bir başka sınavda varsa en yüksek hangisinden puan aldıysa atamamızı o puana göre gerçekleştireceğimiz düzenlememizi de hayata geçirdik." dedi.

    Yorumlar

AK Parti milletvekili aday adayları Anketi

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner51
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
E-GAZETE
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 21 Eylül 2017 Manşeti
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV