banner12
23 Nisan 2018 Pazartesi

YSK seçime girebilecek partileri açıkladı

Yüzlerce ilahiyat öğrencisi Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yardım bekliyor

Açılan yaz okulu kontenjan sayısından dolayı mağdur olan İlahiyat Fakültesi öğrencileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım bekliyor.Türkiye’de sadece 3 üniversitenin İlahiyat Fakültesi öğrencileri için yaz okulu açması,...

15 Temmuz 2016 Cuma 05:00
Yüzlerce ilahiyat öğrencisi Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yardım bekliyor

Açılan yaz okulu kontenjan sayısından dolayı mağdur olan İlahiyat Fakültesi öğrencileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım bekliyor.
Türkiye’de sadece 3 üniversitenin İlahiyat Fakültesi öğrencileri için yaz okulu açması, mağduriyetlere yol açtı. İlahiyat Fakültesi öğrencileri için yaz okulu açan üniversitelerden birisi ise Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) oldu. Fakat kontenjanın yeterli olmaması, öğrencilerin günlerdir çimlerde ve camilerde yatıp kalkmasına neden oldu. Bir umut fakülte bahçesinde bekleyen öğrenciler, bir de kötü haber aldılar. Gece yarısından itibaren sistemin otomatik olarak kayıtları sonlandıracak olması öğrencileri iyice çileden çıkardı. Günlerdir kendilerine verilen sıra numarasını takip eden öğrenciler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Yükseköğretim Kurulu’nun kendilerine yardımcı olmasını bekliyorlar.
Ön kayıt yapılmamasının kendilerini mağdur ettiğini anlatan öğrenciler, kontenjan sayısının tam olarak da açıklanmadığını söylediler. Sıra numarası olmadan içeriye öğrenci alındığını da iddia eden mağdur öğrenciler, 4 gündür üniversite bahçesinde beklediklerini aktardılar. Cami içerisinde uyuyup, tek öğün yemek ile günü geçirdiklerini ifade eden öğrenciler, sıra verilen herkesin içeriye alınarak kayıtlarının yapılmasının gerektiğini dile getirdiler.

    Yorumlar

EN ÇOK SIĞINMACILARA KAPISINI AÇAN ÜLKELER

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner51
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
E-GAZETE
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 13 Nisan 2018 Manşeti
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 21 Eylül 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV