banner12
20 Nisan 2018 Cuma

DEDİĞİMİZ ÇIKTI

Üniversitelilerden Eğitime Katkı

Üniversite öğrencisi üç arkadaşın eğitime destek için hazırladıkları “Ülkem İçin Değer” projesiyle Bursa’nın Nilüfer Güngören ve Sivas’ın Başsöğüt Köyü İlkokulu’na yardım yapıldı.Sancaktepe Belediyesi Genç Gelecek...

13 Aralık 2014 Cumartesi 14:58
Üniversitelilerden Eğitime Katkı

Üniversite öğrencisi üç arkadaşın eğitime destek için hazırladıkları “Ülkem İçin Değer” projesiyle Bursa’nın Nilüfer Güngören ve Sivas’ın Başsöğüt Köyü İlkokulu’na yardım yapıldı.
Sancaktepe Belediyesi Genç Gelecek Gençlik Merkezi tarafından hazırlanan “Ülkem İçin Değer” projesi Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde uygulanmaya başladı. Projenin Bursa ve Sivas illerinde eğitime destek verilmesi ve okulların ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışma başlatan Ülkem İçin Değer Projesi Bursa temsilcisi Semra Kaya’ya bir destek de Nilüfer Belediyesi’nden geldi. Projenin Bursa ayağında 02-05 Aralık tarihleri arasında Nilüfer Güngören İlkokulu’na yapılan ziyaretin ardından okulda eğitim gören 30 öğrenciye ulaşılarak kitap, defter ve kırtasiye malzemeleri dağıtıldı. Okulun temel ihtiyaçlarının da karşılandığı projede, Güngören İlkokulu’na pano, çerçeve, sıra, masa, öğretmen kürsüsü, soba ve kömür gibi malzemeler hediye edildi.
Uludağ Üniversitesi Genç Eğitimciler Topluluğu ile Sivas merkeze bağlı Başsöğüt Köyü İlkokulu’na yapılan ziyarette Bursa’dan toplanan yardımlar Başsöğüt İlkokulu öğrencilerine ulaştırıldı. Projenin ikinci aşaması için de Bursa Yıldırım Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde "Baş+Arı ve Ülkem İçin Değer" eğitimleri verildi.
’Ülkem İçin Değer Projesi’nin Bursa temsilcisi Semra Kaya, Bursa’da bir çok kurumun kendilerine destek verdiğini belirterek, küçük kalplerin gülümsemesini sağlamak istediklerini söyledi. Kaya, projenin sürdürülebilir olması için yoğun çaba harcadıklarını ve destek verilen okulları belirli aralıklarla ziyaret edeceklerini kaydetti.
Ülkem İçin Değer Projesi’ne Nilüfer Belediyesi’nin yanı sıra Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Osmangazi ve Yıldırım Belediyeleri de destekte bulundu.

    Yorumlar

EN ÇOK SIĞINMACILARA KAPISINI AÇAN ÜLKELER

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner51
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
E-GAZETE
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 13 Nisan 2018 Manşeti
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 21 Eylül 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV