banner12
20 Nisan 2018 Cuma

DEDİĞİMİZ ÇIKTI

Kazan’da Ahmed Yesevi Konferansı Düzenlendi

Kazan Kaymakamlığı tarafından Kazan Efes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda 5 Nisan 2016 saat 14.00’de gerçekleştirilen ‘’Hoca Ahmed Yesevi’’ konferansına konuşmacı olarak Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı...

06 Nisan 2016 Çarşamba 08:11
Kazan’da Ahmed Yesevi Konferansı Düzenlendi

Kazan Kaymakamlığı tarafından Kazan Efes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda 5 Nisan 2016 saat 14.00’de gerçekleştirilen ‘’Hoca Ahmed Yesevi’’ konferansına konuşmacı olarak Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız katıldı.
Kazan Kaymakamı Murat Duru ile eşi Elif Duru’nun ev sahipliğinde yapılan konferansa İlçe Emniyet Müdürü Murat Sansar, Kazan İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Murat Bozdoğan, Milli Eğitim Müdür Vekili Adil Öztürk, Birim Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Okul Müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Konferansın açılış konuşmasını yapan Kaymakam Murat Duru, UNESCO 2016 Hoca Ahmed Yesevi yılı münasebetiyle medeniyetimize ışık tutan Hoca AhmedYesevi’yi bugün burada anmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Orta Asya’dan Balkanlara, oradan Anadolu’ya kadar binlerce öğrenci yetiştiren Hoca AhmedYesevi’nin öğretilerinin son dönemlerde daha da kıymetli hale geldiğine değinen Murat Duru, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’a konferansa katıldıkları için teşekkür etti.
’Hoca Ahmed Yesevi’’ konferansına konuşmacı olarak katılan Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız konuşmasında, Hoca AhmedYesevi’yi ve eserlerini anlatarak, Hoca AhmedYesevi’nin Anadolu’da milliyetimizi ve Müslümanlığımız muhafaza etmemizde büyük katkı sağladığını belirtti. Prof. Dr. Musa Yıldız, Türkistan’da bulunan Hoca Ahmed Yesevi Türbesinin yapılışını ve tarihsel süreci ile Ahmet Yesevi Üniversitesi hakkında öğrencilere bilgi verdi.
Konferansın sonunda Kazan Kaymakamı Murat Duru’ya bir plaket takdim eden Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Elif Duru’ya da Başkanlık Yayınlarından ‘Divan-ı Hikmet’ kitabını hediye etti.Kaymakam Murat Duru da konferansa katılımlarından dolayı Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’a teşekkür etti ve hediye takdim etti.

    Yorumlar

EN ÇOK SIĞINMACILARA KAPISINI AÇAN ÜLKELER

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner51
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
E-GAZETE
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 13 Nisan 2018 Manşeti
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 21 Eylül 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV