banner12
25 Nisan 2018 Çarşamba

Şemdinli kırsalında 3 terörist etkisiz hale getirildi

İGÜ’de yeni dönem heyecanı

Türkiye’nin dört bir köşesinde binlerce öğrenci 2016-2017 eğitim öğretim yılına ’merhaba’ dedi. 7’den 70’e her alanda gelişimin önemine dikkat çeken İstanbul Gelişim Üniversitesi de yeni eğitim öğretim yılını büyük bir törenle...

22 Eylül 2016 Perşembe 08:22
İGÜ’de yeni dönem heyecanı

Türkiye’nin dört bir köşesinde binlerce öğrenci 2016-2017 eğitim öğretim yılına ’merhaba’ dedi. 7’den 70’e her alanda gelişimin önemine dikkat çeken İstanbul Gelişim Üniversitesi de yeni eğitim öğretim yılını büyük bir törenle kutladı.
İstanbul Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonu’nda dün gerçekleştirilen törene, Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Gayretli, Rektör Prof. Dr. Burhan Aykaç, Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, siyasi partilerin ilçe başkanları, öğretim görevlileri ve öğrenciler katılım gösterdi.
2016-2017 eğitim-öğretim yılının açılışından sonra İHA mikrofonlarına konuşan İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli, "2016-2017 eğitim-öğretim yılı ülkemiz, gençliğimiz ve üniversitemiz adına hayırlı uğurlu olsun. Türkiye’nin gelişmesindeki en büyük sebebin sanayilerden ziyade üniversiteler olduğuna inanıyoruz. Üniversitelerimiz gerçek anlamda vazifelerini yaptığı takdirde çok önemli noktalara geleceğiz. YÖK Başkanımız Prof. Dr. Yekta Saraç Bey ve üyeleri, Türkiye’nin gelişmesi için tüm üniversitelerin bu konuda vefa borcunun olmasını arzu ediyor. Bizlerin üreten üniversiteler, akademisyen olmamızı, makaleleriyle, projeleriyle, patent sayılarını çoğaltmalarıyla birlikte, aktif ve başarılı bir üniversite anlayışı içinde olmamızı tavsiye ediyorlar" şeklinde açıklamalarda bulundu.
Hedef 1001 Proje
"Üniversite camiası olarak hayatta bir boşluk bırakmamak için öğrencileri devamlı teşvik etmek, proje yapabilecek kıvama getirmek ve Türkiye’ye katma değer sağlayabilmesi gerekiyor" diyerek sözlerine devam eden Gayretli, "Bu doğrultuda İstanbul Gelişim Üniversitesi, 15 Temmuz Darbe girişimi gibi bir olayı bir daha yaşamamak için, Türkiye’nin gelişmesine katkıda bulunmak ve bu konuda vefa borcu hissetmesi için de ’1001 Proje’ adı altında, 31 Aralık 2016 tarihine kadar bin 1 tane proje yapacağız. Bu projelerin patentini almak suretiyle de Türkiye’ye katma değer kazandıracağımıza inanıyoruz. Gelişime her zaman açığız. Dünya’nın, Türkiye’nin ve insanlığın da gelişime ihtiyacı var diyoruz" ifadelerini kullandı.

    Yorumlar

EN ÇOK SIĞINMACILARA KAPISINI AÇAN ÜLKELER

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner51
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
E-GAZETE
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 13 Nisan 2018 Manşeti
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 21 Eylül 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV