banner12
banner63
22 Mayıs 2018 Salı

AK Parti Bursa 27. Dönem Milletvekili Aday listesi belirlendi.

“EKONOMİDE ASIL SIÇRAMA SEÇİM SONRASI”

AK Parti Ankara 2. Bölge A. Adayı İşadamı Barış Aydın, hükümetin reel sektöre, inşaat sektörüne ve emeklilere yönelik aldığı son tedbirlerin ekonomik aktiviteye ivme kazandıracağını belirtirken, “Ekonomide asıl sıçrama, seçimler sonrası başlayacak ‘güçlü lider-hızla karar’ döneminde” dedi.

15 Mayıs 2018 Salı 09:30
“EKONOMİDE ASIL SIÇRAMA SEÇİM SONRASI”

24 Haziran seçimlerinde AK Parti’den Ankara 2. Bölge Milletvekili A. Adayı olan İşadamı Barış Aydın, hükümetin aldığı son tedbirlerin, seçim öncesi belirsizlik algısının etkisini gidererek ekonomik aktiviteyi canlandıracak nitelikte ve son derece isabetli olduğunu belirtirken, Türkiye’nin ekonomide asıl sıçramayı seçim sonrası başlayacak “Güçlü lider-hızlı karar” döneminde yapacağını bildirdi.

Geçmişte STK’lardaki başarılı çalışmalarıyla tanınan ve adaylığı iş dünyasında heyecan yaratan Aydın, hükümetin uygulamaya koyduğu son ekonomik tedbirleri değerlendirdi. Aydın; milyonları ilgilendiren vergi, prim borçları ve trafik cezalarının yapılandırılması, stok affı, yaşlılık aylığında artış, emekliye bayram ikramiyesi ile inşaat sektörüne yönelik imar affı, konutta KDV ve tapu harcı indirimi gibi düzenlemelerin ekonomiye güçlü bir nefes olacağını, reel sektörü rahatlatacağını, tüketimi, yatırımları canlandıracağını, seçim öncesi pompalanan olumsuz algıların önüne geçeceğini vurguladı.

Reel sektör rahatlayacak

Vergi, sigorta ve prim, trafik cezası gibi ödemelerini gerçekleştirmemiş olanlara bir fırsat verildiğini belirten Aydın, “Vergi ve prim borçları, trafik cezaları yapılandırılıyor. BAĞ-KUR borcu olup da sağlık hizmeti alamayan esnafın mağduriyeti gideriliyor. Vergi takibinde olan, uzlaşmazlık ve inceleme sürecinde olan bütün mükelleflere kolaylık sağlanıyor. Piyasada beklenti haline gelen stok affı ile ilgili bir düzenleme yapılıyor. Bu düzenlemeler, reel sektörü, iş hayatını rahatlatacaktır” dedi.

Aydın, yaşlılık aylığının 500 TL’ye çıkarılması ve emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramında 1.000’er TL ikramiyenin de son derece isabetli olduğunu belirtti. Yaşlılık aylığı alan 600 bin, emekli 12 milyon civarında kişi bulunduğunu belirten Aydın, bu kesimin gelirinde yaşanacak artışın tüketim talebine, bunun da ekonomik aktiviteye; üretime, yatırıma pozitif yansıyacağını anlattı.

    Yorumlar

AK Parti milletvekili aday adayları Anketi

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner51
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
E-GAZETE
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 21 Eylül 2017 Manşeti
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner59