Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Terör örgütleri akrep gibidir. Eninde sonunda kendilerini taşıyanları, destekleyenleri, kullananları da sokar. Çünkü karakterleri budur” dedi.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa’nın Strazburg kentinde...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:
banner98
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Terör örgütleri akrep gibidir. Eninde sonunda kendilerini taşıyanları, destekleyenleri, kullananları da sokar. Çünkü karakterleri budur” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa’nın Strazburg kentinde düzenlenen “Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses” mitinginde yaptığı konuşmada, “Birliğimizi muhafaza edemezsek geleceğimizi karartırız. Bayrağımızın onuruna halal getirirsek şehitlerimize mahcup oluruz. Vatanımızın bütünlüğünden taviz verirsek Anadolu’da, Trakya’da barınamayız. Devletimizi kaybedersek diğer her şeyimizi de kaybederiz” dedi.
“BİZ BU COĞRAFYADA SUYUMUZU KAZANDIK DA İÇTİK, EKMEĞİMİZİ BÖLÜŞTÜK DE YEDİK”
"Biz millet olarak Anadolu’da çok şeyleri yaşadık, biliyoruz" diyen Erdoğan, “Cem Karaca’nın o güzel şarkısından ilham alarak söyleyelim ‘Biz bu coğrafyada suyumuzu kazandık da içtik, ekmeğimizi bölüştük de yedik. Alkışı da gördük, zaferi de. Acıyı da yaşadık, ihaneti de yaşadık. Sesimiz de oldu, sessizliğimiz de. Ama hep birlikte olduk.’ Bu şekilde dünyanın en büyük devletini kurduk. Medeniyetimizi zirveye ulaştırdık. Bu şekilde her milletten her inançtan her mezhepten insanı asırlar boyu yan yana huzur içinde barış içinde refah içinde yaşatmayı başardık” şeklinde konuştu.
“Osmanlı coğrafyasının Türkiye dışındaki topraklarında biz oradan çekildiğimizden beri sadece zulüm var, gözyaşı var, sömürü var" sözlerini vurgulayan Erdoğan, “Balkan faciasını oralarda kaybettiğimiz 2 milyon kardeşimizi unutmadık. Kuzey Afrika’nın Ortadoğu’nun Kafkasya’nın hatıraları hafızalarımızda hala canlı” dedi. Erdoğan, “Bugünkü Anadolu son iki yüzyılda yaşadığımız acıların kayıpların çektiğimiz çilelerin oralardan arta kalanların ilmik ilmik dokunmasıyla örülmüş bir vatandır. Kurtuluş Savaşı’mızı verdik, cumhuriyetimizi kurduk. Bu uğurda her türlü fedakârlığı yaptık. Ama üzerimizde oynanan oyunları maalesef bitiremedik. Biz vazgeçtiklerimizin üzüntüsünü hep içimize attık ama sahip olduklarımızdan kalanlara gözlerini dikenler emellerinden hiç vazgeçmediler” diye konuştu.
“TERÖR ÖRGÜTLERİ AKREP GİBİDİR”
"Bizim kimsenin toprağında malında mülkünde zenginliğinde gözümüz yok" ifadelerini kullanan Erdoğan, “Kimsenin de bizim üzerimiz de hesap yamasına tahammülümüz yok. Hele hele birliğimize beraberliğimize kardeşliğimize saldırılmasına hiç müsamahamız yok. Perşembe günü meclisimizin açılışında ifade ettim. Terör örgütleri akrep gibidir. Eninde sonunda kendilerini taşıyanları, destekleyenleri, kullananları da sokar. Çünkü karakterleri budur. Gelin bu insanlık düşmanı örgüte karşı hep birlikte mücadele edelim. Teröre karşı sesimizi hep birlikte yükseltelim. İnanın bana o zaman sadece çok daha güvenli bir Türkiye değil aynı zamanda çok daha güvenli bir Avrupa’ya çok daha güvenli bir dünyaya kavuşacağız” sözlerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2015, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner100

banner96