VODAFONE’UN ÜNLÜLER TAKIMI MARATONA HAZIR ...

Spor ve sanat dünyasının sevilen isimleri Merve Oflaz, Kubilay Aka, Kerem Gönlüm ve Kerem Tunçeri’den oluşan Vodafone Maraton Takımı, 11 Kasım Pazar günü sağlıklı yaşamın önemine dikkat çekmek için Vodafone 40. İstanbul Maratonu’nda buluşacak.

VODAFONE’UN ÜNLÜLER TAKIMI MARATONA HAZIR ...

9 Kasım 2018 - İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından Vodafone’un isim sponsorluğunda “Sağlık için koş” temasıyla 11 Kasım Pazar günü düzenlenecek Vodafone 40. İstanbul Maratonu ünlü isimleri bir araya getirecek. Spor ve sanat dünyasının sevilen isimleri Merve Oflaz, Kubilay Aka, Kerem Gönlüm ve Kerem Tunçeri’den oluşan Vodafone Maraton Takımı, sağlıklı yaşamın önemine dikkat çekmek için maratona katılacak.

Sporun sağlık için büyük önem taşıdığına dikkat çeken “rüya” takım, tüm İstanbulluları maratona davet etti. Merve Oflaz “İlkokul yıllarımdan beri sporla aktif olarak ilgileniyorum. Spor benim vazgeçilmezim. İlk kez maratona katılacağım. Heyecanlıyım” derken, Kubilay Aka da “Spor yapmaktan büyük keyif alıyorum. Spor yaparken kendimi çok daha huzurlu, zinde ve sağlıklı hissediyorum. Maraton benim için de unutulmaz bir deneyim olacak” diye konuştu.

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda Türk milli basketbol takımını sırtlayan efsane sporcular Kerem Gönlüm ve Kerem Tunçeri de maratona katılacakları için heyecanlı olduklarını belirtti. Gönlüm, “Sağlıklı yaşam için spor vazgeçilmez. Herkes kendine uygun bir spor dalı bulabilir” diye görüş belirtirken, Tunçeri de “Spor sağlık açısından son derece faydalı. Bu yıl maraton sağlık için koşuluyor. Ben de orada olacağım. Herkesi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Avrupa’nın en iyi 17, dünyanın en iyi 38 maratonundan biri olan Vodafone İstanbul Maratonu’na bu yıl 100 ülkeden 30 bin çipli sporcu katılacak. Vodafone 40. İstanbul Maratonu, maraton (42,195 km), 15 kilometre koşusu, 10 kilometre koşusu ve halk koşusu olmak üzere 4 ana kategoride düzenlenecek.

Merve Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER