Mudanya'ya İmam Hatip Okulu

Mudanya'da hayırsever iş adamı tarafından yaptırılacak okulun protokolü imzalandı.

Mudanya'ya İmam Hatip Okulu
 Tarihi vilayet konağındaki imza töreninde konuşan Vali Karaloğlu, yapılacak imam hatip okulunun 2016-2017 eğitim ve öğretim yılına yetiştirileceğini söyledi. İş adamı İmdat Kamberoğlu'nun yaptığı birikimi hizmete dönüştürdüğünü ifade eden Vali Karaloğlu, "Kanberoğlu İnşaat’ın sahibi İmdat Kanberoğlu ve oğlu Yücel Kamberoğlu ile protokol imzalayacağız. Bu şehirde kazandıklarını yine bu şehir için harcıyorlar. 2016-2017 eğitim dönemine okulumuzun açılmasını temenni ediyoruz. Ben tekrar hayırlı uğurlu olsun diyorum. Yapılacak okuldan inşallah insanlığa, vatana, millete hayırlı fertler yetişir. Mudanya'da imam hatibe ihtiyacımız var. Mevcut okulumuz eski. Onun da yenilenmesi gerekiyor. Oraya da bir hayırsever aradığımızı buradan duyuruyoruz" dedi.
İş adamı İmdat Kanberoğlu ise, "Kırk yıldır bu ülkeye, bu şehre hizmet ediyorum. Kırk yılın sonunda bu şehirden kazandıklarımı bu şehre geri bırakacağım" diye konuştu.
Güzelyalı Mahallesi'nde 6427 metrekarelik arsaya ihtiyaca göre 24 derslikli imam hatip ortaokulu veya lisesi ve tatbikat cami yapılacak. Okul tamamlandığında İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilecek.
Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2015, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER