banner12
24 Mayıs 2018 Perşembe

Necmi ince yazdı...

Kent Hali`nde verimlilik artacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Tarım A.Ş. tarafından işletilen Hikmet Şahin Kent Hali’nde verimliliğin artması amacıyla izlenecek yol haritasının belirlenmesi amacıyla konunun taraflarıyla bir araya geldi.

13 Şubat 2018 Salı 18:32
Kent Hali`nde verimlilik artacak

 Sağlıklı ve güvenilir gıdaya erişim günümüzün en önemli konularının başında gelirken, geçtiğimiz yıl 375 bin 981 ton yaş sebze ve meyvenin giriş yaptığı Hikmet Şahin Kent Hali’nin gerek fiziki eksikliklerinin giderilmesi, gerekse de verimliliğin artması için düğmeye basıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Antalya, Mersin, Niğde, Nevşehir ve İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından gelen meyve ve sebzenin Bursalılara ulaştırıldığı Kent Halinde esnafla bir araya geldi. Beraberindeki AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Besaş ve Tarım A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Bektaş ile birlikte hal esnafını gezen Başkan Aktaş, daha sonra Bursa Sebze Meyve Komisyoncu İşadamları Derneği yönetimiyle bir araya geldi. Dernek Başkanı Aydın Akyol ve yönetim kurulu üyelerinin taleplerini dinleyen Başkan Aktaş,  Büyükşehir Belediyesi ve Tarım A.Ş. olarak, imkanlar dahilinde kent halinin işlerliğinin artması için gereken tüm çalışmaların yapılacağını söyledi.

Verimli hale getireceğiz

Esnafla yapılan istişarenin ardından hal ziyaretini değerlendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Hikmet Şahin Kent Hali’nin şehir hayatı için en aktif ve değerli noktalardan biri olduğunu hatırlattı. Halde faaliyet gösteren 130’a yakın esnafın yaşadığı sorunların tespiti, belediye ve Tarım A.Ş.’yi ilgilendiren konuların belirlenmesi amacıyla konunun tüm paydaşlarının katılımıyla bir toplantı yaptıklarını ifade eden Başkan Aktaş, “Burada faaliyet 10 yıl önce başladı. Biraz şehir dışında kalmasından dolayı ilgisizlik var gibi görülebilir ama burada büyük bir ekonomik hareketlilik var. Esnafımızda kalite üst düzeyde. Perakende zincirlerinin, pazarcıların ve Bursa’da yaşayan herkesin rahat ve sağlıklı şekilde alışverişini yapacağı bir mekan burası. Daha da geliştirmek adına bir dizi tedbirler de alacağız. Takdir ederseniz ki kanunla gerekli mevzuat tanımlanmış. Kimsenin bu noktada kafasına göre bir şey yapması mümkün değil. İnşallah belediye ve tarım A.Ş’nin destek ve katkılarıyla burayı daha işler, verimli hale getirmek istiyoruz. Toplantımızın ana gayesi bu. Yapılacak ne varsa elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

    Yorumlar

AK Parti milletvekili aday adayları Anketi

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner51
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
E-GAZETE
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 21 Eylül 2017 Manşeti
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV