banner78

İznik'te altyapı tamam sıra üstyapıda

Bursa Büyükşehir Belediyesi, İznik ilçesine bağlı Göllüce ve Çamoluk Mahallelerinde tamamlanan içmesuyu ve şebeke çalışmalarının ardından sathi kaplama ve asfaltlama çalışması gerçekleştirdi.

İznik'te altyapı tamam sıra üstyapıda

Bütünşehir uygulamasının ardından merkeze bağlanan tüm ilçelerde altyapının daha sağlıklı hale getirilmesi çalışmalarına hız veren BUSKİ Genel Müdürlüğü, İznik ilçesine bağlı iki mahallenin daha altyapısını yeniledi. Çalışmalar kapsamında İznik’in Göllüce ve Çamoluk Mahallelerinde tamamlanan içmesuyu ve şebeke çalışmalarının ardından, asfalt ve sathi kaplama çalışması yapıldı.

Yapılaşmanın yoğun olmadığı yerlerde sathi kaplama,  yapılaşmanın ve alt yapının tamamlandığı yerlerde de sıcak asfalt kaplamalarıyla, hizmetleri Bursa'nın her köşesine ulaştırmak isteyen BUSKİ Genel Müdürlüğü, projelendirilen altyapı çalışmalarının yanında zemin iyileştirme çalışmalarına da büyük önem veriyor. Kış aylarına girmeden asfalt çalışmalarını bitirerek şehri güzel bir kimliğe kavuşturmayı hedefleyen BUSKİ,  Ocak 2018’den Ağustos ayı sonuna kadar geçen sekiz aylık süreçte 50 bin ton asfalt kaplama, 53 bin ton asfalt yama ve 220 bin metrekare sathi kaplama gerçekleştirdi.

YUSUF

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner82

banner83