Etçi Irka Yatırım!

Bursa’nın Yenişehir ilçesine kaliteli et ve damızlık üretimini arttırmak için 10 milyon Dolarlık etçi damızlık tesisleri kuruldu.

Etçi Irka Yatırım!
 Bolacalar A.Ş. Grup, bünyesindeki Bolaca Hayvan Yetiştiriciliği tarafından Bursa’nın Yenişehir ilçesinde 10 milyon Dolarlık yatırım gerçekleştirdi. Bandırma ve Yenişehir’de toplam 3 tesiste büyükbaş hayvan etçi damızlık yetiştiriciliği yapan firma, dünyanın sayılı ülkeleri arasından özenle seçilen angus, şarole ve limuzin cinsi etçi damızlıklardan doğan yavruları piyasaya satarak ırk popülasyonunu genişletiyor.

Türkiye genelinde kırmızı et açığının yaşandığını belirten Bolaca Hayvan Yetiştiriciliği Müdürü Adem Çelik, “Bölgemizde 2 lokasyonda ve Bandırma’da çiftliklerimiz var. Bir çiftliğimiz 3 bin başlık 40 dönüm üzerine kurulu, diğeri 2 bin 200 başlık 25 dönüm üzerine kurulu bir işletmedir. 40 dönümlük çiftliğimiz açık tesis burada besi üzerine çalışıyoruz. 25 dönümlük tesisimizde 12 bin metrekarelik kapalı alan bulunuyor. Bandırma’da bir tesisimiz bulunuyor. Tesislerimiz 9 bin 500 hayvan kapasitelidir. Bulunduğumuz çiftlikte bin 250 adet hayvan var buradan 2 yıl hiç para kazanmadan bütün maliyetler hesaplandığında sadece bu tesisin maliyeti 10 milyon dolar” diye konuştu.


Çelik, toplamda bütün tesislere yapılan yatırımların 30 milyon Doları bulduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2017, 01:09

Necmi İnce

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96